בית ספר "דעת מבינים"

מבזקים         
 לוח הודעות
לכבוד ראש חודש ניסן וחג הפסח נערכה בבית הספר פעילות רב גילית ורבת מעלות
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
תלמידי כיתות ו' בהנחיית רב ביה"ס צביקה ליפסקר והמורה גד חדד הפעילו מגוון תחנות תוכן ויצירה כשהמשותף לכולן הוא הכנה לליל הסדר. נפלא היה לראות את יוזמתם ורצינותם של הבוגרים בחבורה כלפי התלמידים הצעירים שעברו בשמחה ומרץ בין התחנות. גולת הכותרת בעשייה היתה תחנת אפיית מצות בה קיבלו התלמידים בדרכה מקצועית תוך לימוד ושינון ההלכות הנוגעות- זאת מפי מדריכים מוסמכים ולבסוף אף התנסו בפועל בלישה, רידוד, אפיה ושאר פעולות הכרוכות בהכנת המצות, להנאה ולתועלת.
אנו מאחלים לכל תלמידנו ובני משפחותיהם חג פסח כשר ושמח!
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
לכבוד חג הפסח יצא לאור גיליון "דבר מבינים", בכתיבתו לקחו נציגי התלמידים והצוות החינוכי. בו תוכלו להתרשם מעט מזעיר מהעשייה הבית ספרית. קריאה מהנה. כמו כן חולקו דוחו"ת חינוכיים- לימודיים, נשמח לקבלת משוב.
יום אנגלית-
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
הופעת תלמידי הכיתות בשירה ותנועה כשהמשותף לכולם הוא שירים באנגלית בנושא "ירושלים". כל הכבוד לילדים החמודים על שליטתם!
השבוע חשנו בבית הספר את ניחוחות האביב והחג הקרב.
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
תפילת ראש חודש חגיגית ויפה התקיימה במגרש בית הספר בתוספת שירי הלל והודאה. טקס מעניין, מלמד ומהנה שסיכם בתמצית את ענייני החג הופק ביצירתיות רבה ע"י בנות כיתה ה' והמורה יפי. תודה!
השבוע החולף הוכתר כ"שבוע התלמיד"
י"א באדר התשע"ז, 9/3/2017
תקנון מיוחד ומקורי נכתב בעבורו והתלמידים דאגו ברצינות רבה למימושו. אירועים מענינים ושלל פעילויות היו מנת חלקם של תלמידנו , כמובן תוך לימוד מעמיק בעניני החג, כפי שתוכלו לראות ולקרוא במחברות התלמידים. מאירועי השבוע: טקס ססגוני ועליז נערך לכבוד פורים, ע"י בנות כיתה ג' והמורה אתי. הטקס כלל מידע אודות סיפור המגילה, מצוות ומנהגי החג. השירה, ההמחזות והריקודים היו משעשעים ומהנים. יום התלמיד: התלמידים והמורים החליפו תפקידיהם ואף חזותם החיצונית העידה על כך… יישר כח על התחפושות המוצלחות. הופעת מורים מצחיקה ומשמחת נערכה אף היא לקול מצהלתם של תלמידי בית הספר. במהלך השבוע חולקו לתלמידים משלוחי מנות אותם רכשו מראש, ותרומתם הועברה ל"עמותה למען העיור". יישר כח! ביום שישי תערכנה מסיבות פורים בכיתות, משלוחי מנות יוחלפו ע"י התלמידים ע"פ הגרלה, לתוספת אהבה, אחוה, שלום ורעות. תהלוכת עדלאידע בית ספרית תתקיים אי"ה ביום שישי, בסביבת בית הספר בשמחה, צהלה ואושר. איחולינו ששמחת הפורים תמשיך ותלווה את כולנו גם בימים הבאים! פורים שמח!
בבוקר יום שני
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
רבתה השמחה כש"ניידת ברסלב" ובה "נחמנים" מצויידים בשופרות וכלי תיפוף הרקידו והצהילו את ילדי בית הספר. השמחה היתה גדולה! כל תלמיד קיבל אביזר פורימי לבחירתו, המגוון היה רחב וההנאה- מושלמת! תפילת ראש חודש ברוב עם ובליווי כלי נגינה התקיימה במגרש בית הספר, כמובן בשירי הלל ושמחה.
"שוק פורים"
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
ססגוני ומיוחד קידם את פנינו בצהרי יום שני. דוכנים, תחנות, צבעים ותחפושות חברו לתוצאה עליזה במיוחד. תודות למנצחים על המלאכה: עמותת "דעת מבינים", והעומד בראשה, מר מאיר נגה, על הסיוע בסבסוד הפעילות, מר עמי בן ציון שתרם מזמנו ומרצו באחריות ובשמחה להצלחת הארוע, המורה יהושע ותלמידי כיתות ו' על הפעלת הדוכנים והתחנות בבגרות ובהצלחה! ואחרונים חביבים לתלמידים המתוקים ובני משפחותיהם ששימחו אותנו בהשתתפותם.
"משנכנס אדר מרבין בשמחה"
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
בבוקר יום ראשון נהנו התלמידים לפגוש את מתנדבי "נשק וסע"- המנהלת ונציגי המורים ולקדם אותם בברכת חודש טוב כשאביזרי פורים עליזים לראשיהם. התלמידים המופתעים נהנו מקיומו של המנהג "ונהפוך הוא" והתחילו בשמחה את יום הלימודים. זו הזדמנות להודות להורים המסייעים לפעילותו של הפרוייקט מדי בוקר ולפנות בבקשה לכלל ההורים, גם לאלו שילדיהם מגיעים בהסעות, ליטול חלק ולסייע במיזם. תודה לרב צביקה, לחגי וילנסקי גזבר העמותה ולמורה ציפי שהקדימו בואם וקיבלו בשמחה את פני הילדים.
חידון התנ"ך
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
השבוע זכינו לעונג ונחת מיוחדים בהשתתפותנו בחידון התנ"ך הבית ספרי לתלמידי כיתות ו' שהחלו כבר מימי החופש הגדול לשנן וללמוד את 210 הפרקים האמורים. כמו גם שליטה בעל פה בארבעים פסוקים מספר משלי. במהלך החידון הנעימה מקהלת ילדי בית הספר, בניצוחה הבלתי נלאה של המורה למוסיקה, בלומה נחשוני, בשירים תנכיים ושירי ירושלים המתקשרים ללימוד השנתי בבית הספר אודות עיר קודשנו. שאלת המנהלת גם היא עסקה בנושא זה. חבר השופטים נדהם מבקיאותם ושליטתם של התלמידים המתמודדים: מפקחת בית הספר, פנינה מלכיאל, חברת ועדת חינוך, פזית פרייליכמן, איל מטס, זוכה חידון התנ"ך הארצי לשנת תשע"ה ויהונתן חנצינסקי, חתן חידון ביה"ס מהשנה שעברה. יישר כח לכל המשתתפים: בני המשפחות, תלמידי כיתות ו, הצוות החינוכי, וכמובן לזוכים: ישי איידלהייט וסגניו: אורי שגב, מיכל ניסן, איתמר עצמון ואוריה סגל. תודה מיוחדת למורה גד חדד ולמורה אפרת אל עיני על הכנת התלמידים, כתיבת השאלות והפקת החידון. ברכותינו לילדים היקרים המשיכו לעשות חיל ולשמור, לעשות ולקיים...באהבה!
טקס ט"ו בשבט
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
ילדי בית הספר נהנו השבוע מצפייה בטקס שנערך לכבוד טו בשבט ע"י "ילדי החממה" בהנחיית המורה למדעים, דודו. בטקס שולבו שירים ואגדות חז"ל העוסקים בשבח ארץ ישראל, התלמידים הביעו דברם בהומור ויופי מיוחדים. למדנו ונהננו. תודה רבה!
תעודות
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
שמחה גדולה אפפה את כלל תלמידי בית הספר בקבלם את התעודות להן ציפו ועל תוכנן עמלו. ברכות הצלחה לפתיחת המחצית השניה של שנת הלימודים, שתהיה בע"ה בריאה ושמחה. טקס מרגש במיוחד נערך לתלמידי כיתות א' והוריהם, לרגל קבלת תעודתם הראשונה .הילדים קראו בפני ההורים תקצירים ו"נגיעות" משלל החוויות והתכנים להם נחשפים מדי יום בבית הספר, ושרו בעונג משירי ט"ו בשבט. ברכות להמשך הצלחה.
טקס ט"ו בשבט
י"ח בשבט התשע"ז, 14/2/2017
לכבוד ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות, התכנסו השבוע תלמידי ביה"ס לצפיה בטקס אותו הכינו "ילדי החממה" הלומדים ופעילים בה בשעות הצהרון, מחוברים אליה, עמלים וגם נהנים מיגיע כפיהם. בהנחיית המורה למדעים דודו המחיזו הילדים מדרשי חז"ל רבים העוסקים בשבח ארץ ישראל תוך תיבול בשירים והצגות ומשולבים במידה רבה של הומור וטעם טוב. לסיום הציגו בפני התלמידים מתוצרתם- כרובים טריים ורעננים! למדנו רבות ונהננו מאוד!
התעמלות קרקע-
כ"ו בטבת התשע"ז, 24/1/2017
נהנינו עד מאד מהופעת נציגות הכיתות בהתעמלות קרקע, שהיתה מדהימה ומיוחדת, שילוב הגילאים והתרגילים נראה היה כלקוח ממחוזות הדמיון, אך התממש לנגד עינינו המשתאות. תודות למורה לחינוך גופני, שרית דהרי, על הפקת ההופעה, ולילדות החמודות על הביצוע הנפלא.
ירושלים-
כ"ו בטבת התשע"ז, 24/1/2017
השבוע נאספו תלמידי בית הספר להתכנסות מאחדת ומהנה, בה שרנו יחד ממיטב שירי ירושלים. בין השורות הוזכרה קדושת העיר, אתרים מעניינים בה והכמיהה הנכספת המאחדת את כולנו, לזכות לראות בבניינה. במעמד זה חולקו תעודות הצטיינות בנושאים נבחרים על ידי מנהלת בית הספר, כשהצד השווה בין כל התעודות הוא ההתמקדות בנושאים ערכיים ותורניים. יישר כח לילדים!
עשרה בטבת-
י"א בטבת התשע"ז, 9/1/2017
היום בו החלו נבוכדנצר וחילו לצור על ירושלים, צוין בבית הספר בלמידה בכיתות, על פי רמת הילדים ויכולת תפיסתם. השנה חשנו חיבור מיוחד בין הנלמד לבין העמקת הילדים ותחושותיהם הנלוות לעיסוק בירושלים, כנושא שנתי מקיף. תלמידי כיתות ג'-ו' צפו בטקס מיוחד שהוכן ובוצע ע"י המורה רוית ובני כיתה ה' והומחזו בו, בחן רב קטעי שיחה ופעילות בין תושבי ירושלים הנצורה של אותם הימים. התלמידים נתנו בדבריהם רקע היסטורי להתפתחות המאורעות תוך תיבול מדברי חז"ל וציטוטים מן המקורות. במהלך הטקס שולבה מקהלת בית הספר והופעת ילדי חוג החליליות בניצוחה הבלתי נלאה של המורה למוסיקה, בלומה נחשוני. השירה והנגינה המקצועית והמרגשת, נגעה בכל נימי הנפש, השירים שנבחרו בקפידה ורצינות התלמידים. כל אלו חברו לתחושה כנה של החסר ורצון למילוי החלל בע"ה בקרוב בבניין בית הבחירה.
מסיבת הסידור
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
תשואות חן חן ושפע ברכות לילדי כיתות א' המתוקים על הופעתם המרגשת, המרשימה והמיוחדת בחגיגת הסידור. קטעי האומר והצליל הן של מילות התפילה- בין אדם למקום והן מילים הנוגעות לנושא המסיבה- בין אדם לחברו נשמעו למרחוק… במהלך המסיבה הושמעו דברי ברכה מפי מנהלת ורב בית הספר, לשמחת יכולתם של הילדים לקרוא את המילים מתוך הסידור. כמו גם ברכתו של יו"ר העמותה, מר מאיר נגה שהדגיש את יוקרו של הסידור וחשיבות התפילה. התֹם והטוהר, הכוונה והרצינות בהם התפללו ושרו הילדים, יחרטו בליבות כל הנוכחים. תודות למשתתפים היקרים: הורים, סבים, סבתות ובני משפחה. ברכת יישר כח למורות כיתות א', למורה למוסיקה, בלומה, למורות לאומנות האחראיות על התפאורה ולאב הבית על עבודתו המאומצת לקראת הארוע. יהי רצון שתתקבלנה התפילות לרצון לפני אדון כל.
יום ההוקרה לפצועי צה"ל
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
בשבוע שעבר צוין יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. במסגרת זו, הוזמנה לבית הספר חברת הכנסת שולי מועלם, שהרצתה בפני תלמידי כיתות ו' ודיברה על חוויתה האישית הכואבת במותו של בעלה, באסון המסוקים. בהרצאתה התמקדה בנקודות אור שבורא העולם שולח לה ולמשפחתה על אף הקושי. כמו כן ניתן זמן לשאלות והילדים פנו בשאלות יפות ומענינות, המדגישות מהו כח האמונה כגורם מניע בחייו של אדם. המסרים איתם יצאו הילדים היו ברורים ומשפיעים ואנו מקוים כי נוכל לציין רק ימים טובים ושמחים. טקס הוקרה נערך בבית הספר בשיתוף מועצת התלמידים בהנחיית המורה מאיר, ילדי חוג מקהלה ותזמורת החליליות בניצוחה של המורה בלומה. התרגשנו ונהננו מהפקה מכובדת וראויה לציון בכל קנה מידה! בשורות טובות!
פעילות חנוכה
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
פעילות חנוכה חוויתית ומגוונת נערכה לתלמידי כיתות ג'-ו'. על פי גיל הילדים ויכולותיהם הותאמו פעילויות מהנות הקשורות בחג. בין הסדנאות שנערכו: הכנת נרות צבעוניים, הפקת שמן מזיתים והכנסתו לבקבוקון אישי, יצירת חנוכית עץ בציפוי לַכַּה וחריטה על גביה. הילדים נהנו מאד והוציאו אל הפועל את חדות היצירה המפעמת בהם.
הרצאה- חשמל
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
אין מילים בפינו לתאר את ההנאה, הלמידה והחוויה מהרצאתם המיוחדת של אלוף במיל' יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל ו"עוז" המרצה. תחת הכותרת: "נתיב האור". הילדים התנסו וקיבלו כלים וידע על בטיחות בשימוש בחשמל. היה מרתק ומחכים!
ביקור במשכן הכנסת ובמוזיאון המדע
ט"ו בכסלו התשע"ז, 15/12/2016
השבוע נסעו תלמידי כיתות ו' במסגרת שנת הלימוד על העיר ירושלים ולרגל ציון חמישים שנה לאיחודה, לביקור במשכן הכנסת ובמוזיאון המדע. הילדים בקרו באולם המליאה ובאולם "שאגאל". במוזיאון, ניתנה להם האפשרות לצפות בחידושים מדעיים ולסייר באופן חופשי בין המוצגים. ההליכה בד' אמותיה של העיר תרמה להתרגשות, לחיבור ולתחושת שייכות של הילדים אל אדמת הקודש בעיר הקודש. ראוי לציין את התנהגותם המופתית של הילדים ולמידתם המשמעותית לצד החוויה במהלך היום. הפתעות רבות עוד נכונו לתלמידי בית הספר בין כתליו ומחוצה לו ואין ספק כי למידה המלווה בהנאה נחרטת עמוק בליבם וראשם של הילדים. בהצלחה בהמשך!
לוח אירועים לחודש כסלו
ה' בכסלו התשע"ז, 5/12/2016
הרב והרבנית גורן
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
השבוע, לרגל יום הזכרון של הרב גורן, שחל בימים אלה, התכנסו התלמידים ללמידה על דמותם של הרב ורעייתו. הילדים העמיקו ידיעותיהם על ידי האזנה לסיפורים ותחנות חיים אודותיהן שמעו מפי הרב צביקה. במפגש תוארה כניסתו של הרב למקומות הקדושים בעת כיבושם. נמשיך לעסוק בדמותם ופועלם בע"ה בשבועות הבאים.
חודש טוב
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
ביום חמישי ר"ח כסלו הצוות החינוכי ומנהלת ביה"ס קידמו בשמחה את פני ילדי "דעת מבינים" בסופגניות חמות ומתוקות. שיהיה לכולנו חודש טוב!
יום ספורט לכיתות א'-ב'
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
ביום שלישי יצאנו ליום ספורט מגבש וחוויתי בגן יונתן, הילדים עברו בתחנות שונות ומהנות, תחרויות ספורט ומשחקי כדור שונים. וכמובן קינחו את היום בקרטיבים טעימים ומרעננים. יישר כח למורה יהושע על הארגון ולבני כיתה ה'-ו' על העזרה בפעילות בכיף ובהנאה מרובה, להורים המלווים תודה מכל הלב על העזרה והסיוע ביום זה.
ירושלים
כ"ג בחשוון התשע"ז, 24/11/2016
השבוע העמקנו לחוד וביחד, ילדי כל הכיתות, בלמידה על ירושלים והכרנו חלק משמותיה הרבים. קירות בית הספר לבשו חג וקושטו בידי האומנים הצעירים בכרזות, פסוקים ופתגמים הקשורים בשמות העיר, קדושתה, יחודיותה והנחמה בבנינה. כמובן, קיר המגרש המרכזי מקבל משמעות חדשה כאשר לאורכו ולרוחבו מתנוסס הפסוק: "ולירושלים עירך ברחמים תשוב". המשך למידה משמעותית ומהנה!
ביקור מנכ"ל רשת אמי"ת ומנהל המחוז
כ"ג בחשוון התשע"ז, 24/11/2016
השבוע ביקרו בביה"ס מנכ"ל רשת אמי"ת ומנהל המחוז אשר באו ללמוד ולהתרשם מהעשיה החינוכית, הלימודית, הייחודית אותה למדו להכיר דרך הבוגרים שלנו הלומדים בבתי הספר של הרשת והותירו עליהם רושם עז. מן הנראה ומן הנשמע בביקור: *דיפרנציאליות בתחומי הדעת השונים וקידום הפרט במסלול האישי במתמטיקה תוך פיתוח מודעות ללמידה ולחוויה. *הוראת המדעים, למידת עמיתים בתחנות פעילות במרחבי בית הספר בתחומי פיזיקה, מטרולוגיה וביולוגיה. *לימודי הגמרא בשילוב מיומנויות של שאילת שאלות, פרשנויות ולימוד בחברותות. *שילוב לימודי המחשב בתחומי הדעת השונים. יישר כח גדול לצוות החינוך וההוראה, לילדים המתוקים והחכמים! ב"ה רווינו נחת ואי"ה עוד היד נטויה...
רחל אמנו
ט"ז בחשוון התשע"ז, 17/11/2016
השבוע, בי"א בחשון חל יום פטירתה של רחל אמנו. ניצלנו בבית הספר יום זה ללמידה משמעותית על דמותה ומעשיה הנאצלים. התלמידים התכנסו על פי שכבות במגרש בית הספר ובהנחיית הרב צביקה ליפסקר והמורה רוחמה, בעזרת דפי לימוד מנחים, העמיקו בלמידה, עיינו בפסוקים מן המקורות ועסקו במדרשים המספרים על דמותה. כמו כן שמעו הילדים מידע חדש ומפעים על מקום קבורתה בדרך אפרת היא בית לחם והישועות להן ציפו רבים שעלו להתפלל בו ובקשו להפעיל זכויותיה לפני בורא עולם. לאחר שירה מרגשת של מילות המדרש: " קול ברמה נשמע…" ולצלילי מנגינת : "כי יש שכר לפעולתך… " נהנו התלמידים ללמוד בחברותות, שכבה בוגרת יחד עם שכבה צעירה, להשלים את דפי הלמידה שקבלו ואשר כללו משימות חוויתיות. אנו מקוים כי הפקנו את המירב מיום זה ולאור מידותיה הטובות נחנך ונלך.
"עשה ירח למועדים"
ט"ז בחשוון התשע"ז, 17/11/2016
במסגרת לימודי המדעים והעצמת נושא האסטרונומיה התכנסו תלמידי בית- הספר להרצאה והסבר מלווה בהדגמה על תופעה נדירה וייחודית של ה"סופר מון" ע"י רכזת התחום רוית אביעד. כ"כ התבקשו התלמידים לצפות ולצלם את ה"מון" בתפארתו ובמלא הדרו ושמחנו להציג את תערוכת הצילומים המרהיבה והיצירתית בחצר ביה"ס. יישר כח ותודה להורים ולילדים על שיתוף הפעולה.
פתיחה לנושא ירושלים
ט"ו בחשוון התשע"ז, 16/11/2016
בחגיגיות ושמחה פתחנו השבוע בבית הספר את נושא הלימוד השנתי אשר עתיד להלמד בכל הכיתות מתוך חוויה, חיבור והעמקה והוא: ירושלים, על שלל המשמעויות הנובעות ממילה זו. ילדי הכיתות הנמוכות צפו בהצגה אודות שני האחים שויתרו זה לזה על חלקת אדמה ובעקבות האחווה ששררה ביניהם נבנה במקום זה בית המקדש. ילדי הכיתות הגבוהות צפו בהצגה שסיפרה על הנוהג המקובל בימים עברו, להשליך אשפה במקום מסוים, שלאחר הוראת הסולטן התברר כמיקומו של הכותל המערבי. ההמחזות עובדו והוצגו על ידי הרב צביקה ליפסקר והמורה מאיר וכללו תפאורה ואביזרים להמחשה מקסימלית. התלמידים הביעו התלהבות והתעניינות בנושא החדש, במסגרתו נכונו להם עוד הפתעות רבות, ידיעות ותגליות.
חברת הילדים
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
השבוע הגיעה לשיאה מערכת הבחירות לחברת הילדים - נציגי כתות ה'-ו' בהנחיית רכז התכנית המורה מאיר. לאחר שלושה ימי תעמולה, בהם הציגו המועמדים את מצעיהם בדרך ססגונית וראויה, תוך שיתוף פעולה בין המועמדים השונים ושמירה על כבוד הזולת, נערכו הבחירות ביחידה המתוקשבת של חברת הילדים. תלמידי כתות ג'-ו' נכנסו בזה אחר זה לחדרי המחשבים ובחרו במועמדים השונים. לאחר סיום הבחירות המכובדות פורסמו התוצאות: ניר רון טל, תלמיד כתה ו', יו"ר מועצת התלמידים החדש. לסגניות נבחרו - מיכל ניסן ותהילה הולנדר, תלמידות כתה ו' אף הן. יישר כח לכל המועמדים והמועמדות על טרחתם, האווירה הטובה וכן למורה רווית ראשי על הסיוע הטכנולוגי.
יום ספורט, גיבוש וחוויה
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
השבוע, נהננו ביום הספורט מגיבוש חברתי וכיתתי, משינוי השגרה והאווירה וממגוון פעילויות כושר שתוכננו בקפידה להנאתם המושלמת של הילדים. רב תודות למורים לחינוך גופני: יהושע ושרית ולסגנית רעות על הארגון והחשיבה על כל פרט, לצוות המורים, להורים המלוים שנרתמו והיו לעזר וכמובן, לילדים המתוקים שהתנהגו למופת וקבלו כל תוצאה ברוח ספורטיבית.
טקס חודש חשוון
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
התלמידים נהנו מטקס חודש חשון אותו הכינו ילדי כיתה ד' והמורה מיכל. בטקס סקרו התלמידים את אירועי החודש ובמרכזם: בקשת גשמים, יום פטירת רחל אמנו ויום הזכרון לראש הממשלה יצחק רבין. התוכן היה רב וההנאה גדולה. תודה רבה!
חורף טוב, בריא ומבורך בכל!
ז' בחשוון התשע"ז, 8/11/2016
השבוע נערכה תפילת ראש חודש חגיגית, בתוספת שירי הלל והודאה גם על ירידת הגשמים לה זכינו השבוע. במפגש המשותף שוחח רב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר עם התלמידים על שמו של החודש ומשמעותו. בדבריו עמד על ההבדל בין תאריך הזכרת גשמים לתאריך שאילתם ופרט את הסיבה לכך. הילדים העמיקו את ידיעותיהם ונהנו מהלמידה. כמו כן חולקו תעודות הצטיינות בנושאים מיוחדים אותם בחרו מחנכי הכיתות לציין לשבח, ברכת יישר כח לילדים!
לוח אירועים לחודש חשוון
ז' בחשוון התשע"ז, 8/11/2016
קיץ טוב ובריא... קיץ טוב ובריא.. קיץ טוב ובריא...
דבר מבינים לכבוד חגי תשרי יצא לאור וחולק לילדים. חג שמח!
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016
ברוכה הבאה שנת תשע"ז לבית ספרנו:
ח' בתשרי התשע"ז, 10/10/2016
בשבוע החולף התכוננו ילדי בית הספר לקראת בואה של השנה החדשה וקיבלו פניה בשמחה. מעבר לחוויה וללמידה בנושא החגים בין קירותיה של כל אחת מן הכיתות, נהנו התלמידים ממגוון פעילויות שהותאמו לימים אלו של התחדשות ותפילה. * בערב ראש השנה קיבל כל תלמיד שי מתוק ונאה, ארוז בטוב טעם, בתוספת ברכה לשנה מתוקה שנאמרה באופן אישי על ידי המנהלת ונציגי המחנכים. * טקס הכולל את נושא חגי תשרי על פי מהותם ותכניהם, נערך על ידי בנות כתה ד'2 שהציגו והביעו ביצירתיות את עיקרי המצוות והמנהגים הכלולים בחודש זה ובכך הוסיפו לחזרה ושינון הידע הרב אותו רכשו התלמידים בשבועות האחרונים. * לימוד הכנה והתעוררות לקראת יום הכיפורים נערך על ידי רב בית הספר, לתלמידי כיתות ג- ו. בו שמעו על קדושתו ומעלתו של היום, סדר התפילות המיחדות יום זה וכן חזרו על ההלכות הנוגעות לילדים בגילאיהם בכל הקשור לאיסורי היום. * תפילת שחרית מרגשת, מעוררת ומאחדת, בתוספת החלקים המיוחדים לעשרת ימי תשובה נשמעה בערב היום הקדוש בחצר בית הספר. התלמידים נטלו בה חלק משמעותי ונראה כי הפנימו את כוחה של תפילה זו, לה היו שותפים תינוקות של בית רבן, שתפילתם קרובה להתקבל. * סוכה בית ספרית, מקושטת ויפה נבנתה בחצר בית הספר, לצורך לימוד וחוויה המתאחדים למטרה אחת. בזו אחר זו, על פי מערכת מסודרת, ביקרו בסוכה ילדי כל הכיתות. שמעו, למדו וריעננו את הלכות בניית הסוכה והישיבה בה בימי החג. ברכת חג שמח לכל ילדי בית הספר ומשפחותיהם.
לוח אירועים לחודש תשרי
כ"ו באלול התשע"ו, 29/9/2016
לוח אירועים לחודש אלול
ט"ו באלול התשע"ו, 18/9/2016
על זוחלים וחיות אחרות, איש הג'ונגל ב"דעת מבינים"
י"ב באלול התשע"ו, 15/9/2016
רפי יפרח "ילד הג'ונגל" על גברדיית הזוחלים שלו התקבל במעוננו בחיבוק חם. בהרצאה מרתקת אל מול כל תלמידי בית הספר הוא הציג בפנינו מגוון עשיר של זוחלים ובינהם נחשים מסוגים שונים ולטאות. רפי הסביר על מבנה גופם של הנחשים ומאפיינים מיוחדים לכל נחש. הפתיע אותנו בעובדה שבארצנו 41 מינים של נחשים מתוכם 9 ארסיים לעומת יבשת אירופה בה 22 מינים של נחשים בלבד. למטיילים בסוכות ובשבועות הקרובים רפי התריע מפני פעילות מוגברת של נחשים לאגירת מזון בגופם לפני כניסתם לתרדמת החורף. הילדים היו נרגשים במיוחד למראה כל נחש ש"נשלף" מ "כובע הקסמים" של רפי. התנועות הפתלתלות של הנחש כמו גם לשונו המרצדת, הוציאו תגובות משתאות מהתלמידים. בתום ההרצאה התלמידים זכו לאחוז בנחשים ולהניחם על כתפיהם.
ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי הגיעו לביקור בדעת מבינים
ב' באלול התשע"ו, 5/9/2016
עם פתיחת שנת הלימודים, זכינו בבית הספר לביקור נעים ורב רושם של ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי וכן נציגי העמותה וראשיה: מר מאיר נגה ויו"ר פורום המייסדים מר חיים פרייליכמן. בפתח הביקור קידמו את האורחים בשערי בית הספר תלמידי כיתות ב' ושלטי ברכה לשנה טובה בידיהם. ראש העיר פגש את כלל התלמידים בהתכנסות שנערכה במגרש והאזין לברכותיהם אותו ותודתם על פועלו ומסירותו למען הצלחת בית הספר ושגשוגו. הוא שוחח בפניהם, השיב להם בדברי ברכה ובין השאר ציין כי "דעת מבינים" הוא "פנינה" של ממש ואיחל להם שנה טובה והצלחה בכל אשר יפנו. את הביקור חתם בסיור בשכבת כיתות א' אשר תלמידיה הטריים והצעירים לומדים ועובדים בשיטה ייחודית ומעניינת, לה נחשף בביקורו. אנו מודים לראש העיר על שפינה מזמנו בעבורנו ושמחים על שיתוף הפעולה הפורה והמניב לטובת ילדי בית הספר.
שנת לימודים חדשה נפתחה בשעה טובה ומוצלחת בסיעתא דשמיא באושר, בשמחה ובהתרגשות רבה.
כ"ט באב התשע"ו, 2/9/2016
תלמידי בית הספר שמחו לשוב ולהכנס בשעריו ויחד איתם כמובן, תלמידי כיתות א' המתוקים, "פרחי דעת מבינים". בטקס עליז וחינני ברכו התלמידים הבוגרים את הצעירים וקיבלו אותם בלבביות וחיבה כמסורת "דעת מבינים". איחלו להם הצלחה והבטיחו גם לבוא לבקרם בשעת ההפסקה… מנהלת ביה"ס, הגב' ישראלה וקסלר ויו"ר העמותה, מר מאיר נגה, הוסיפו והרעיפו ברכותיהם החמות על הילדים, בדבריהם עמדו על איכות הילדים ודבקותנו סביב מטרה משותפת אחת עם ההורים, לחינוכם למצוות, ערכים ולמידה משמעותית וחוויתית בכל תחום. אנו סמוכים ובטוחים כי בע"ה נראה באושרם ופריחתם של הילדים ונקצור פירות מתוקים. שנה מבורכת!
אסיפת הורים- מפגש מורה-הורה עם מחנכי כיתות ב'-ו'
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
מפגש עם מחנכי כיתות ב'-ו' יתקיים אי"ה ביום שלישי י' אלול 13.9.16. הצוות המקצועי יגיע לביה"ס ויהיה בחדר מורים בערב זה. הזמנה תישלח בהמשך.
שעת סיום בימי הלימוד הראשונים, הסעות וצהרון
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
שנת לימודים מוצלחת ומהנה לכל תלמידי ביה"ס ולכל הצוות החינוכי... ברכות ואיחולים לתלמידי כיתות א' היקרים-ברכה והצלחה!!!...
כ' בתמוז התשע"ו, 26/7/2016
אירוע ההצדעה השנתי
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
ביום א' התקיים בהיכל התרבות דרום השרון אירוע ההצדעה השנתי לבית הספר הדתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים". האירוע החל בברכתה של מנהלת ביה"ס הגב' ישראלה וקסלר שהדגישה בדבריה את היותו של ביה"ס מוביל בכל המדדים, הן ברמה הערכית והן ברמה הלימודית ותרומת חברי העמותה ופורום המייסדים להצלחת ושגשוג ביה"ס וכן את הקשר הרציף עם ראש העיר מר איציק ברוורמן וממלא מקומו איציק דעי. לאחריה עלה לבמה יו"ר העמותה מר מאיר נגה שהודה בשם הורי התלמידים והבוגרים לצוות המסור של בית הספר. ממלא מקום ראש העיר מר איציק דעי שיבח את מנהלת ביה"ס ואת צוותו ואת היותו מודל לחיקוי לכלל בתי הספר וכן ציין את החשיבות של התמיכה העירונית בכל זרמי החינוך בעיר. לאחר חלק הברכות הוקרנה מצגת מקצועית ומושקעת בסימן "תודה" שנערכה ע"י המורה לימור הורביץ ובה תמונות מהווי ביה"ס ומהפעילויות הייחודיות והמגוונות. בסיום החלק הראשון עלו לבמה נציגי התלמידים- מקהלת ביה"ס, בהנחיית המורה בלומה נחשוני, שהופיעו במחרוזת שירי תנ"ך שהופקה לכבוד חידון התנ"ך הבית ספרי שהתקיים השנה. על החלק האמנותי הופקד אמן החושים ליאור סושרד שגם הנחה את הערב בחן רב והדהים את הקהל ביכולותיו הייחודיות לשלב את נושא הטלפתיה וקריאת המחשבות יחד עם הומור משובח. את הערב חתם ראש העיר מר איציק ברוורמן שבירך את ביה"ס, צוותו וחברי העמותה והזכיר שדרכו של ביה"ס ששם דגש על הפן הערכי מדעי לצד החינוך הדתי תורני, היא הדרך הרצויה בחינוך בכל העיר. ראש העיר הזכיר כי פ"ת קיבלה השנה את פרס החינוך בין היתר בזכות הגישה של "דעת מבינים". האולם היה מלא מפה לפה בהורי התלמידים, הצוות החינוכי, הידידים, אנשי ציבור ונציגי מועצת העיר.
מסיפורי "אמא טווסה" וש"השמחה במעונם"...
כ"ד בניסן התשע"ו, 2/5/2016
לאחר תקופת חיזור "רועשת" שהובילה לדגירה ממושכת רוחשים כעת ציוצי אפרוחים ב"קן" הטווסים. זוג הטווסים יופי ויפה הפכו הורים לשישה אפרוחים מבינים ודעתנים. עדיין לא ניתן להבחין מיהו אפרוח זכר ומיהי נקבה, אך כעת אנו צופים בלהקה הצעירה צועדת בגאון אחרי אמא טווסה. יפה היא אמא למופת, מכנסת את אפרוחיה ונותנת להם מחסה תחת כנפיה החמות, מנחה אותם בצעדיהם הראשונים בחיים ובכל המהלך הזה התלמידים צופים, לומדים ונהנים.
קירות מדברים מדעים
ד' בניסן התשע"ו, 12/4/2016
בית הספר שלנו הוא כמו עונות השנה. מידי שנה פושט צורה ולובש צורה חדשה, אינו קופא על שמריו ומתחדש גם בתוכן וגם בחזות. השנה הועשרה חזות בית הספר בקירות מדעיים שמדברים... מדעים. אלו הם קירות פעילים בדומה למוזיאון בו המבקר מאותגר מפעולות, מתנסה, חווה ולומד דרך הידיים. "הקירות" הללו הופעלו ע"י מועצת התלמידים אשר הפכו למנחי מדע צעירים, בנועם ובתושיה הפעילו את המשתתפים. לקראת האירוע הונפק ספרון ברוח "אביבית" לביצוע המשימות השונות. יישר כח גדול לצוות המדעים המקצועי, הייחודי והמסור בהנחייתה של הרכזת רוית אביעד.
בין אדם לזולתו ב"דעת מבינים"
כ"א באדר ב התשע"ו, 31/3/2016
בהתרגשות ושמחה נערך השבוע לתלמידי כיתות ה' חידון רב תוכן ורב רושם בנושא "בין אדם לזולתו", החידון כלל שאלות מעמיקות ומעשיות, המחייבות הבנה גבוהה וידע רב. כיבדו בנוכחותם: מפקחת ביה"ס, הורי התלמידים המתמודדים ובני משפחותיהם, סבים וסבתות, צוות חינוכי וכמובן כל תלמידי השכבה. המתמודדים למדו ושננו מזה זמן את ההלכות השכם והערב עד הגיעם לרגע מרגש זה. לימוד הלכות אלו, הינו בעל חשיבות נעלה, ולבטח ישמש נכס צאן ברזל עבור התלמידים כולם. "גדול לימוד המביא לידי מעשה" ואין ספק כי העיסוק היסודי בנושא זה מוביל גם "לשמור ולעשות ולקיים..." בפתח האירוע, השמיעה מנהלת בית הספר, הגב' ישראלה וקסלר, דברי ברכה ועמדה על חשיבות הלימוד "לשמה", על הצלחתו של כל אחד מן הילדים המתמודדים בעצם הגיעו לשלב זה, ובעיקר על הפנמת החומר הכתוב ויישומו בחיי המעשה, כפי הנראה ב"ה בבית ספרנו. ראוי לציון הוא, הסדר המופתי, הארגון בכל שלבי החידון וההוצאה מהכח אל הפועל על הצד הטוב ביותר. יישר כח וכה לחי לכל התלמידים שהגיעו לשלב החידון. ברכות לזוכים: חתן החידון: ישי אידלהייט וסגניותיו: נעם מוסקוביץ' ורחלי פודולק. זה המקום להודות מקרב לב בראש ובראשונה לרב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, על הנחיית החידון בטוב טעם ודעת, למורה בלומה נחשוני על הופעת מקהלת הילדים, הנעימה לאוזן וחודרת ללב, למורה לימור על ההפקה הטכנית, לצוות השופטים ולמורה ענבר על התפאורה היפה. לימוד ההלכות והחידון הוקדשו לעילוי נשמתה של רחל עדינה בורדוביץ' ז"ל, אמם של תלמידי ביה"ס שהלכה השבוע לעולמה. בבניין ירושלים ננוחם.
קש"ת- קבוצת שוחרי תנ"ך
ח' באדר ב התשע"ו, 18/3/2016
לראשונה בדברי ימי דעת מבינים, נערך ביום חמישי חידון התנ"ך לשנת תשע"ו. אהבת התורה, זו השלמה המתבקשת לרעיון שנת החסד שמצוין השנה בבית הספר. התהליך הייחודי החל עוד במהלך שנה שעברה כשהמתמודדים למדו לעומק 173 פרקי תנ"ך והקדישו כל שעה מזמנם לשינון ולימוד התנ"ך. סמליות מיוחדת יש לעובדה שהחידון נערך ב-ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, מי שהנחיל לנו את התורה שעברה ממנו לדור ודור. בפתיחת החידון ובמהלכו הופיעה מקהלת ביה"ס בהופעת בכורה ב"שירת דבורה"- בלחנה של נורית הירש ובמחרוזת מקורית של שירי תנ"ך. יישר כח לכל המתמודדים, לחתן התנ"ך יהונתן חנצ'ינסקי ולסגניו שמואל גרנוט ואסיף סולומון. יישר כח ותודות לרכזת החידון ומחברת השאלות המורה אפרת אל-עיני ולרכז התנ"ך בביה"ס המורה גד חדד על הפקת החידון.
מפתח הלב
מפתח הלב-תוכנית חינוכית- חברתית בית ספרית
ג' בשבט התשע"ב, 27/1/2012
הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית מביאה את המשתתפים: א. לגלות איכפתיות בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והלימודי ולבטאה בעשייה למען הפרט, הקבוצה והסביבה. ב. להתנסות בערכים כמו: אחריות אישדית וקבוצתית, מעורבות חברתית, משפתחתיות והכרת הטוב.
אירועי ביה"ס
תרגיל התגוננות ארצי
ל' בשבט התשע"ו, 9/2/2016
במסגרת תרגיל התגוננות ארצי, קיים השבוע ביום שני משרד החינוך תרגיל "למידה מרחוק" בחירום. השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום ,מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית ,כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר . למידה מרחוק תאפשר למורים לקיים שיגרת הוראה מבית הספר ,מהבית ,או ממרחב הוראה מיוחד ,כאשר התלמידים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון. במסגרת התרגיל, השלימו הילדים במודל בסביבת כתות ד' משימה מתוקשבת- שאלון בנביא על פרקים ט'- י"ב, כסיכום וחזרה על פרקים אלו שנלמדו בכיתה. כמו כן, נפתח פורום למורים ולתלמידים בו התבקשו הילדים לכתוב על התמודדותם עם ביצוע המשימה המתוקשבת.

תמונות מהווי בית ספר
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
יום הזיכרון לשואה ולגבורה
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
פריחה
פריחה
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
טקס ניסן וחג הפסח
יום אנגלית
יום אנגלית
יום אנגלית
יום אנגלית
יום אנגלית
יום אנגלית
פריחה
פריחה
פריחה
פריחה

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטהדף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
בי"ס דתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים" פ"ת    רחוב צה"ל (מול רחוב המרגנית)  פתח תקווה    טלפון: 03-9216775  פקס: 03-9217848   דואר אלקטרוני: daatmevinim@gmail.com
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים