בית ספר "דעת מבינים"

מבזקים         
 לוח הודעות
טקס יום השואה
ל' בניסן התשע"ח, 15/4/2018
נערך ע"י נציגי המורים, שולבו בו סרטונים וקטעי קישור מעניינים שתרמו לידע ולהבנת התלמידים את הנושא מהפן ההיסטורי והיהודי. בטקס הוצג ברב רגש מעט מזעיר כפי יכולת הקליטה של הילדים, וניכר על פניהם כי חשו בעוצמת המעמד וחשיבותו. יהי רצון שנמשיך תמיד בעשייה, התרחבות והגשמה ונזכה במהרה לביאת גואל.
לכבוד החג הקרב
ב' בניסן התשע"ח, 18/3/2018
וכסיכום ללימוד הלכותיו, נהנו התלמידים השבוע מאפיית מצות חוויתית, תוך חזרה על פרטי הדינים בתפאורה מושלמת ומסקרנת. הילדים יצאו גדושים ומלאים בטעם ובידע
שמחה וששון במשפחת "דעת מבינים"
י"א באדר התשע"ח, 26/2/2018
לכבוד ימי הפורים, קיבלה ביום שישי את פני הילדים הפתעה מקפיצה ומעוררת, ניידת "נחמנים" בליווי מוסיקלי נכנסה בשערי בית הספר והילדים רקדו לצלילי המנגינות, שרו ונהנו. גיוון השגרה בכלל ופעילות מקורית זו בפרט מסבה לילדים וגם לצוות המורים... שמחה והנאה כראוי לימים אלו. בתורנות "נשק וסע" הופתעו התלמידים מתורנות מיוחדת של צוות המורים והמנהלת שסייעו בהורדה מהרכבים ובכניסה לביה"ס בלבוש פורימי מיוחד. בהמשך היום הופיעו נציגות כיתות הבנות במופע מרשים של תרגילי התעמלות קרקע וביצועים מדהימים שהותירו את הצופות פעורות פה. הרקדת זומבה, בהנחייה מקצועית נערכה לכיתות הבנות, ההשתתפות והאוירה היו יוצאות דופן . המשך ימי שמחה רבים לכל עמ"י ולמשפחת "דעת מבינים"
חגיגת תחפושות כיתתיות בנושא "שבעים למדינה" נערכה ברב שמחה
ו' באדר התשע"ח, 21/2/2018
בזה אחר זה צעדו תלמידי כל הכיתות על הבמה לתצוגת התחפושת הכיתתית, הרעיונות היו מקוריים: חלוצים וחלוצות, אתרים ומקומות בארץ, שירי ארץ ישראל, עולים ועולות ממדינות שונות חברו יחדיו לשעתיים מלאות חוויה ואוירה פורימית בהנחייתו האגדית של רב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, השתתפות פעילה של כלל התלמידים ושלל צבעים וקולות. המשך חודש שמח!
"שוק פורים" ססגוני ומיוחד קידם את פנינו בצהרי יום חמישי
ג' באדר התשע"ח, 18/2/2018
דוכנים, תחנות, צבעים ותחפושות חברו לתוצאה עליזה במיוחד. תודות למנצחים על המלאכה: עמותת "דעת מבינים", והעומד בראשה, מר מאיר נגה, על הסיוע בסבסוד הפעילות, מר עמי בן ציון שתרם מזמנו ומרצו באחריות ובשמחה להצלחת האירוע, המורה יהושע ותלמידי כיתות ו' על הפעלת הדוכנים והתחנות בבגרות ובהצלחה! ההורים הרבים שהתנדבו לעזור ולסייע, דודו אב הבית, המנצח על המלאכה. ואחרונים חביבים לתלמידים המתוקים ובני משפחותיהם ששימחו אותנו בהשתתפותם.
בהתרגשות ושמחה נערך השבוע לתלמידי כיתות ה' חידון רב תוכן ורב רושם
ג' באדר התשע"ח, 18/2/2018
בנושא :"בין אדם לזולתו", החידון כלל שאלות מעמיקות ומעשיות, המחייבות הבנה גבוהה וידע רב. כיבדו בנוכחותם: מפקחת ביה"ס, הורי התלמידים המתמודדים ובני משפחותיהם, סבים וסבתות, צוות חינוכי וכמובן כל תלמידי השכבה. המתמודדים למדו ושננו מזה זמן את ההלכות השכם והערב עד הגיעם לרגע מרגש זה. לימוד הלכות אלו, הינו בעל חשיבות נעלה, ולבטח ישמש נכס צאן ברזל עבור התלמידים כולם. "גדול לימוד המביא לידי מעשה" ואין ספק כי העיסוק היסודי בנושא זה מוביל גם "לשמור ולעשות ולקיים..." בפתח האירוע, השמיעה מנהלת בית הספר, הגב' ישראלה וקסלר, דברי ברכה ועמדה על חשיבות הלימוד "לשמה", על הצלחתו של כל אחד מן הילדים המתמודדים בעצם הגיעו לשלב זה, ובעיקר על הפנמת החומר הכתוב ויישומו בחיי המעשה, כפי הנראה ב"ה בבית ספרנו. ראוי לציון הוא, הסדר המופתי, הארגון בכל שלבי החידון וההוצאה מהכח אל הפועל על הצד הטוב ביותר. יישר כח וכה לחי לכל התלמידים שהגיעו לשלב החידון. ברכות לזוכים: חתן החידון-מידד נחשוני. סגניתו: רוני כהן, הזוכים הנוספים: עמית פילבר, דביר שרץ, עילאי פריש. זה המקום להודות מקרב לב בראש ובראשונה לרב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, על הנחיית החידון בטוב טעם ודעת, למורה בלומה נחשוני על הופעת מקהלת הילדים, הנעימה לאוזן וחודרת ללב, למורה לימור על ההפקה הטכנית, לצוות השופטים ולמורות ענבר ואתי על התפאורה היפה.
"משנכנס אדר מרבין בשמחה"-
ג' באדר התשע"ח, 18/2/2018
התלמידים נהנו מקבלת פנים חגיגית בשני ימי ראש חודש שמחים ועליזים: הם כובדו באוזני המן מתוקים וקיבלו מסכות ואביזרי פורים לתוספת עליזות. הרקדה בליווי די ג'יי נערכה ברב שמחה ופעילות ואנו תקווה כי השמחה תמשיך ותלווה אותנו עוד ימים רבים. חודש טוב ומלא שמחה!
תעודות לתלמידי בית הספר-
כ"א בשבט התשע"ח, 6/2/2018
התלמידים קיבלו תעודות הערכה על עמלם במהלך המחצית הראשונה של שנה"ל. בשבועות האחרונים הם הקדימו והעריכו את עצמם בנושאים חינוכיים ולימודיים ואנו מקוים כי יקצרו ברינה את שזרעו. מאחלים לכולם המשך הצלחה בכל תחום ומלוא חופניים שמחה בבית הספר ומחוצה לו.
לכבוד ראש חודש שבט
כ"א בשבט התשע"ח, 6/2/2018
הופתעו התלמידים בבוקר יום רביעי מפירות מתוקים ועסיסיים בהם נשתבחה ארצנו. נציגי הצוות החינוכי קיבלו את פניהם בשער והילדים נהנו לברך, להודות ולטעום. תפילה חגיגית נערכה במגרש לתלמידי כיתות ד'-ו' ובה אמירת הלל משותפת ותפילת מוסף. חודש טוב ומבורך!
לכבוד ט"ו בשבט
כ"א בשבט התשע"ח, 6/2/2018
נערך השבוע טקס ע"י חברי מועצת התלמידים והמורה מאיר,בו סופר על משמעות היום ומנהגיו. הרב צביקה המשיך והסביר באוזני התלמידים על נושא המצוות התלויות בארץ וזכותנו בישיבתנו בה. יישר כח!
ימי החנוכה הורגשו בבית הספר בחום ובהתלהבות,
כ"ה בכסלו התשע"ח, 13/12/2017
משחקי ההפסקה נערכו לצלילי שירי חנוכה ומסיבות כיתתיות נערכו ברוב שמחה. תלמידי כיתה ד3 בהנחיית המורה הדס הכינו טקס ססגוני ומושקע שסקר את עניני החג, דיניו ומנהגיו. בטקס שולבו קטעי המחזה ושירה ובמהלכו נערך על גבי המסך חידון חוויתי לו היו התלמידים שותפים פעילים. הילדים הפגינו ידיעות יפות. הטקס היה מעשיר ומלמד, מהנה ומחדש. תודה רבה!
לוח כסלו
ט"ו בכסלו התשע"ח, 3/12/2017
במסגרת שנת "בת המצוה"-
ח' בכסלו התשע"ח, 26/11/2017
יישר כח לבנות כיתה ו' על פעילותן הברוכה עבור עמותת "בת מלך", הודות לתרומת תלמידי בית הספר מיינו התלמידות את הפריטים שהתקבלו על פי צרכים מדויקים של הילדים הנזקקים. יו"ר העמותה, צילית יעקובסון, הגיעה לביה"ס, שוחחה עם התלמידות והביעה את התרשמותה החיובית מפועלן. המפגש היה מרגש ומשמעותי וודאי יותיר חותמו בלב כולן.
חג הסיגד
ח' בכסלו התשע"ח, 26/11/2017
לרגל ציון 70 שנה למדינה והעמקה במהלך חודש חשון על נושא העליות לארץ, שמעו הילדים על "חג הסיגד" אותו מציינים יהודי אתיופיה, משמעותו והאופן בו חגגוהו העולים בעודם בנכר ולעומת זאת, כאן בארץ. הדברים הושמעו מפי טבבה, מגשרת בית ספרנו, שתארה את שאיפת משפחתה ומכריה לעלות לירושלים ועד הגשמת החלום. ברחבי בית הספר נתלו אביזרים שונים, תלבושות ותמונות הקשורים בעדה ובחג. התלמידים גילו התענינות והפנימו מידע חדש.
לכבוד ראש חודש כסלו
ח' בכסלו התשע"ח, 26/11/2017
נהנו התלמידים מסופגניות מתוקות בהן התכבדו בהיכנסם בשערי בית הספר. תפילה חגיגית משותפת לחודש מבורך התקיימה במגרש.
השבוע נערך יום ספורט בסימן: "70 שנה למדינה"
ג' בכסלו התשע"ח, 21/11/2017
הוקדמה למידה על נושא "פרסי נובל", כיצד זוכים? מיהם המועמדים והמפורסמים שבהם. כל כיתה נקרא על שם אחד מנושאי הפרס. תחנות משחק פעילות, חוויתיות וממלאות מרץ קיבלו את פני התלמידים. ולסיום, נהנו מארוחת צהרים עשירה ומזינה המשאירה טעם של עוד. תודתנו נתונה למורה יהושע על הארגון, להורים המלווים על סיועם בהפעלה, למזכירות ולכל הצוות שעזר לשלב בין למידה בדרך יצירתית והנאה ספורטיבית.
בחירות-
ב' בכסלו התשע"ח, 20/11/2017
לאחר שלושה ימי תעמולה, בהם הציגו המועמדים את מצעיהם בדרך ססגונית וראויה, תוך שיתוף פעולה בין המועמדים השונים ושמירה על כבוד הזולת, נערכו הבחירות הממוחשבות דרך קישור באתר ביה"ס. תלמידי כתות ג'-ו' נכנסו בזה אחר זה לחדרי המחשבים ובחרו במועמדים השונים. לאחר סיום הבחירות המכובדות פורסמו התוצאות: כרמל כהן-צמח, תלמידת כיתה ו', היא יו"ר מועצת התלמידים החדשה. לסגניה נבחרו - רוני נח תלמידת כתה ה' ואביעד ארטורה תלמיד כתה ו'. יישר כח לכל המועמדים והמועמדות על טרחתם, האווירה הטובה וכן למורה רוית ראשי על הסיוע הטכנולוגי.
בי"א בחשון חל יום פטירתה של רחל אמנו
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
ניצלנו יום זה ללמידה משמעותית על מעשיה הנאצלים. תלמידי כיתות ג'- ו' בהנחיית הרב צביקה והמורה גד למדו בהעמקה על דמותה, כמו גם צפו במצגת שהוכנה במיוחד ע"י המורה גד ותרמה להבנה ולחוויה. יישר כח!
בחירות בדעת מבינים-
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
לאחר למידה על דמוקרטיה, משמעה והעברת מסריה האנושיים לעולמם של ילדים, נערכו בכיתות בחירות פנימיות, המועמדים הציגו את מצעם בדרך מכובדת, ערכית וססגונית והיום נערכו הבחירות. בהצלחה לכל המתמודדים!
במסגרת לימוד הנושא השנתי "70 לישראל"
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
התכנסו תלמידי בית הספר השבוע ללמידה חוויתית על ה"עליות", התלמידים האזינו לדבריו של המורה מנחם אודות ההיבטים ההיסטוריים והקשיים בהם נתקלו העולים. גולת הכותרת היתה היכרות ולמידה על אוניית המעפילים "אקסודוס", נחישותם של העולים וסופו המר של הגרוש. בנוסף, צפו התלמידים בסרטונים הממחישים את הנלמד והאזינו ל"שיר השיירה".
"שרים שבעים"-
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
השבוע החילונו בתוכנית "שיר של יום", במסגרתה יכירו התלמידים שירים שונים שנבחרו ע"י כל אחד מצוות המורים. כל מורה יתן רקע אודות השיר הנלמד ויסביר את בחירתו. השירים יושמעו במהלך הימים, במפגשים מרוכזים ושאר ימים מיוחדים. בין השירים שהושמעו השבוע: "בניך מרחוק", "חי, חי, חי","אני ואתה נשנה את העולם".
טקס חודש חשוון
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
נערך ע"י כיתה ו'4 והמורה גד בו שמעו התלמידים בהנאה על מהות בקשת גשמים ותאריכים חשובים בחודש זה.
בחירות ב"דעת מבינים"
כ' בחשוון התשע"ח, 9/11/2017
השבוע נערכה פתיחה חגיגית לנושא הלימוד השנתי בבית הספר: "70 לישראל"
י' בחשוון התשע"ח, 30/10/2017
התלמידים צפו בהצגה יפה שנערכה ע"י נציגי המורים בליווי סרטונים שהוקרנו ע"ג המסך הממוקם במגרש. באמצעות סקירה קצרה זו למדו הילדים על הרצף ההיסטורי מאז הבטחת ה' את הארץ לאבותינו ועד לימי הקמת המדינה. צוות המורים הגה ותיכנן את נושאי הלימוד כך שיחולקו על פני חודשי השנה, ובמהלכה יחוו התלמידים מהיבטים רבים את האירועים ההסטוריים, יכירו מושגים רבים, יזמרו משירת הארץ ויקשרו בקשר עמוק יותר לארץ מולדתנו. חודש חשון כולל לימוד מעמיק על הבטחת הארץ לאבותינו, היכרות עם תאריכים ומושגים חשובים כמו: כ"ט בנטבמבר, הכרזת המדינה, מגילת העצמאות ועוד
דינר
י"ג בתשרי התשע"ח, 3/10/2017
לרגל מלאת שני עשורים לעשייה החינוכית העניפה ב"דעת מבינים", התקיים השבוע ערב הצדעה מרגש ורב משתתפים, בהם: ראש העיר וסגניו, אישי ציבור, ראשי העמותה וחבריה, צוות בית הספר וכמובן הורי התלמידים. את הערב הנחה ביצירתיות ובחן חבר העמותה שי מייבסקי ובמהלכו נשמעו ברכות נציגי הציבור ומנהלת ביה"ס ומילות תודה לכל המסייעים והעוסקים בצורכי ציבור באמונה, בהם חברי העמותה העושים לילות כימים למען הצלחתו ושגשוגו של בית הספר. מקהלת התלמידים בשיתוף בוגרי בית הספר נתנה קולה במחרוזת שירי תפילה מרגשים, תחת ניצוחה המוסיקלי המוקפד של המורה בלומה נחשוני. הוקרן סרט מרגש שסקר את תולדות ימי בית הספר מיום היווסדו ועד לפתיחת שנת לימודים זו בסיעתא דשמיא. וכמובן, מופע הסליחות המפעים של גדול הזמר החסידי העולמי אברהם פריד, לקראת הימים הנוראים. אנו מודים לקב"ה שזיכנו להגיע לרגע זה, כה יתן לנו ה' וכה יוסיף. תודות לכל המשתתפים שכיבדו בנוכחותם.
מבצע "תמונה בסוכה":
י"ג בתשרי התשע"ח, 3/10/2017
חוגגים, מצטלמים ומשתפים- ביוזמה בית ספרית מקורית ומיוחדת: במהלך השמחה בחג הסוכות ושהייתכם בסוכה (או בסוכת בני משפחה) הצטלמו באחד מהאופנים הבאים: בחברת אושפיזין- אורחים/ כשבידיכם ארבעת המינים / בזמן לימוד וקביעת עתים לתורה. הדפיסו תמונתכם על דף A4 ולאחר חג הסוכות הביאו את התמונה לבית הספר. התמונות יבואו לידי ביטוי ויוצגו במרחבי בית הספר!
לקראת יוהכ"פ ועשי"ת
י"ג בתשרי התשע"ח, 3/10/2017
עברו הילדים הכנה ולימוד מהותי מותאם לימים אלו. כיתות ג' ד' התכנסו במגרש ביה"ס והאזינו לדברי התעוררות מפי רב ביה"ס. תלמידי שכבות א'- ד' חולקו על פי שכבות גיל ונהנו מפעילות מקורית של תיפוף במעגל, מקצועי וקצבי, יחד שרו שירי תפילה ורגש. תלמידי כיתות ה' ו' עלו לירושלים לסיור סליחות מיוחד, התחלנו את הסיור במשכנות שאננים בסיפור של הרב צביקה ותקיעת שופר.במשכנות שאננים למדנו על טחנת הקמח ועל משה מונטיפיורי וכן למדנו על משמעות " היציאה מהחומות". בהמשך נכנסנו למתחם קבר דוד ואמרנו פרקי תהילים. את הילדים ליוו במהלך הדרך שני נגני כליזמרים אשר הכניסו לאווירה בשירה וריקודים. משם המשכנו לכותל המערבי, התפללנו והילדים טמנו פתק בכותל. הסיור היה מרגש, מהנה ונגע ללב הילדים. תודה רבה להורים המלווים אשר עזרו במהלך הסיור.

כ"ח באלול התשע"ז, 19/9/2017
ביום שני אי"ה תתקיים אסיפת הורים
ט"ז באלול התשע"ז, 7/9/2017
מורים מקצועיים יהיו בין השעות 19:00-21:30
עידכונים לשנה החדשה
ט"ז באלול התשע"ז, 7/9/2017
במהלך שנה זו הוכנסו למערכת שעות הלמידה חוגים חדשים ומגוונים, אודותיהם תוכלו לקרוא ולהתרשם מדי שבוע בדפי הקשר. השבוע החלה בהצלחה ובהנאה פעילות הצהרון. הילדים שובצו על פי בקשתכם וכמובן על פי נטיות ליבם וכישוריהם בחוגים מתוך היצע רחב. כמו כן, נהנים התלמידים מהשינוי המבורך והיעיל בתחום ההזנה. ארוחת הצהרים מוגשת להם טריה וחמה, המגוון רב וניתן דגש לאפשרויות בריאות, טעימות ומזינות.
בראשית השבוע
ט"ז באלול התשע"ז, 7/9/2017
זכינו לביקורו של ראש העיר, מר איציק ברוורמן וסגנו, מר איציק דעי שהתרשמו מהעשייה והדאגה לכל פרט לתועלת ולטובת התלמידים. הם נפגשו עם מנהלת בית הספר וחברי העמותה, תלמידי כיתות א', ושוחחו עם בני השכבות ד'-ו' את כולם ברכו בברכת שנה טובה והצלחה, התלמידים השיבו להם בברכותיהם והגישו להם שי מתוק לכבוד השנה החדשה.
בשמחה רבה ובהודיה לה'
ט"ז באלול התשע"ז, 7/9/2017
פתחנו בבית הספר את שנת הלימודים תשע"ח והתחלנו בשגרת לימודים ברוכה, התקדמות לימודית במקצועות השונים והכל, בהנאה וחוויה. ברכות חמות לילדים הצעירים, בני שכבת כיתות א' לרגל הכנסם למשפחת "דעת מבינים". תודות לתלמידות כיתות ו' בנות על הטקס הלבבי שהכינו לכבודם ולבוגרים שבינינו על דאגתם ומסירותם לילדים.
במהלך חופשת הקיץ
ט"ז באלול התשע"ז, 7/9/2017
עבר בית הספר חידוש ושיפוץ, כולנו חשים ברעננות הנושבת בתוך הכיתות ומחוצה להן. שוכנים חדשים הצטרפו לפינת החי: ציפורי האכלת יד וגם הם תורמים לחוויה וללמידה.
חוויות והפתעות ב"דעת מבינים"
ט"ז בתמוז התשע"ז, 10/7/2017
לקראת סיום שנת הלימודים, נהנו התלמידים השבוע ממגוון פעילויות: בראשית השבוע סיימו בהתרגשות תלמידי קבוצת "תורה לשמה", המגיעים מדי שבוע השכם בבוקר ללימוד עם הרב צביקה, את מסכת "מגילה", אבות רבים כבדו אותנו בנוכחותם בתפילה משותפת שנערכה בבית הכנסת הסמוך לביה"ס. יהי רצון שנזכה להמשיך "ללמוד וללמד, לשמור ולעשות...באהבה". מתוך שמחה והודיה לה' חגגו תלמידי כיתות ו' את מסיבת הסיום, שנערכה בטוב טעם, בשיתוף מלא של התלמידים והתנהגות ראויה ומכבדת. יישר כח לילדים המתוקים, לבני המשפחות ולצוות החינוכי. ברכת דרך צלחה, צאתכם לשלום! ביום שלישי חגגנו בשמחה יום הולדת 20 לבית ספרנו. תלמידי כל כיתה קבלו עוגת יום הולדת כיתתית, תודה לאמהות שנרתמו והכינו. כל הכבוד על היצירתיות והרעיונות! המסיבה כללה הופעת להטוטן עליזה, שירים וכמובן, מתנות יצירתיות ושימושיות: ספרים, גמ"חים שונים, משחקים, שעונים, ציוד גינה וחצר ועוד ועוד. תודה! תודה! "מים בששון"- ביום רביעי נהנו הילדים ממתנפחי מים מרעננים ביום חם. הם הוציאו מרץ והשתובבו בשמחה, תענוג היה לראותם! בשבועות האחרונים כתבו התלמידים הערכות אישיות לתעודותיהם, יישר כוחם על יכולת השיפוט העצמי וברכת הצלחה בעמידה ביעדים שהציבו לעצמם. הורים יקרים, העריכו את ילדיכם על פי יכולותיהם, מאמציהם ונכונותם, הם ראויים לכך לאחר עמל של שנת לימודים תמימה. חופשת הקיץ היא מנוחה ושחרור מעומס הלימודים, נצלו אותה. יחד עם זאת, מן הראוי להקדיש גם זמן לשינון וחזרה, בהתאם לצורך ו"יפה שעה אחת קודם".
"שבוע הספר בבית הספר"-
ט"ו בתמוז התשע"ז, 9/7/2017
תלמידי כיתות א'- ד' התנסו בכתיבת העתק ספרותי לסיפור שהוקרא בפניהם בכיתה. הם התבקשו לכתוב סיפור דומה לזה ששמעו, אך בעל מסר זהה. התוצרים היו מקסימים, עשירים ומושקעים. יצירות הסופרים הצעירים הוצגו במגרש בית הספר ותלמידי שאר הכיתות עיינו ונהנו. יישר כח לכל התלמידים שהקדישו מחשבה והביאו את יכולותיהם הספרותיות והלשוניות לידי ביטוי.
הכיתה הירוקה
ט"ו בתמוז התשע"ז, 9/7/2017
במסגרת השתתפות בתחרות ''הכיתה הירוקה'' של מועצת התלמידים זכתה כתה ד3 במקום הראשון. ילדי הכתה יצאו לפעילות חווייתית ומהנה בגן יונתן.
50 שנה לאיחוד ירושלים
כ"ו באייר התשע"ז, 22/5/2017
בשבוע הקרוב נציין 50 שנה לאיחוד ירושלים ובכל יום תתקיים פעילות בנושא. הזמנה עם תכנית מפורטת לכל אחד מהימים נשלחה אליכם. נודה על שיתוף הפעולה והגעת הילדים בחולצה לבנה בימים שצוינו.
ל"ג בעומר
כ"ו באייר התשע"ז, 22/5/2017
השבוע ביום ל"ג בעומר, נהננו מיציאה בית ספרית משותפת, חוויתית ומגבשת לגן יהונתן, הסמוך לבית הספר. התלמידים שיחקו בשיתוף ונערכו פעילויות ומשחקי חברה מתאימים. לקינוח, קיבלו קרטיבים טעימים.
יריד מחשמל
כ"ו באייר התשע"ז, 22/5/2017
"מכת חשמל" אחזה השבוע בבית הספר. לא הייתה זאת מכת ברק מנטרלת, אלא מכת חשמל מעוררת לחיים, מדליקה ומשובבת את הנפש. "יריד מחשמל" מפעיל ומדעי על בוריו,הועבר על ידי תלמידי כיתות ו' . במהלך היריד העבירו התלמידים בהדגמה,בניסויים ובמשחק נושאים מתחום האור והאנרגיה,לתלמידי כיתות ג' וד'. בבית הספר הוצבו תחנות שונות שאוישו על ידי התלמידים, ובהן הועברו נושאים כמו: "השראה אלקטרומגנטית" בו הפכו ברזל למגנט , יצור זרם חשמלי בו למדו ויצרו גנרטור ודינמו, מדידת זרם חשמלי- בו התנסו בעובדה שידיים ומים מוליכים זרם,ועוד כהנה וכהנה. כמו כן, ,הוצבה תחנה בשם "נתיב האור" בה הגישו בצורה אחראית ורצינית כללי בטיחות בחשמל, תחנה זו הינה המשך להרצאה ולסיור שניתן בתחילת השנה ע"י חברת החשמל.
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה-
י"א באייר התשע"ז, 7/5/2017
השבוע נלמדו על ידי תלמידי בית הספר, פרקי משניות רבים לעילוי נשמת הנופלים במערכות ישראל. כמו כן, צפינו בטקס מרגש ומרטיט בהשתתפות נציגי התלמידים, מקהלת ילדי בית הספר ותזמורת החליליות. הטקס סקר את מלחמות ישראל ואירועים מרכזיים במהלך 69 שנות תקומת המדינה. הועלו שמות נופלים הקשורים למשפחת "דעת מבינים" וקטעי הקריאה , כמו גם השירים שנבחרו בקפידה, העלו על נס את פועלם וזכרם של הלוחמים. שנשמע ונבשר בשורות טובות! תודות לכל העוסקים במלאכה: המורה מאיר, המורה בלומה, המורות לאומנות ואב הבית המסור.
לכבוד ראש חודש ניסן וחג הפסח נערכה בבית הספר פעילות רב גילית ורבת מעלות
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
תלמידי כיתות ו' בהנחיית רב ביה"ס צביקה ליפסקר והמורה גד חדד הפעילו מגוון תחנות תוכן ויצירה כשהמשותף לכולן הוא הכנה לליל הסדר. נפלא היה לראות את יוזמתם ורצינותם של הבוגרים בחבורה כלפי התלמידים הצעירים שעברו בשמחה ומרץ בין התחנות. גולת הכותרת בעשייה היתה תחנת אפיית מצות בה קיבלו התלמידים בדרכה מקצועית תוך לימוד ושינון ההלכות הנוגעות- זאת מפי מדריכים מוסמכים ולבסוף אף התנסו בפועל בלישה, רידוד, אפיה ושאר פעולות הכרוכות בהכנת המצות, להנאה ולתועלת.
יום אנגלית-
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
הופעת תלמידי הכיתות בשירה ותנועה כשהמשותף לכולם הוא שירים באנגלית בנושא "ירושלים". כל הכבוד לילדים החמודים על שליטתם!
השבוע חשנו בבית הספר את ניחוחות האביב והחג הקרב.
ט' בניסן התשע"ז, 5/4/2017
תפילת ראש חודש חגיגית ויפה התקיימה במגרש בית הספר בתוספת שירי הלל והודאה. טקס מעניין, מלמד ומהנה שסיכם בתמצית את ענייני החג הופק ביצירתיות רבה ע"י בנות כיתה ה' והמורה יפי. תודה!
השבוע החולף הוכתר כ"שבוע התלמיד"
י"א באדר התשע"ז, 9/3/2017
תקנון מיוחד ומקורי נכתב בעבורו והתלמידים דאגו ברצינות רבה למימושו. אירועים מענינים ושלל פעילויות היו מנת חלקם של תלמידנו , כמובן תוך לימוד מעמיק בעניני החג, כפי שתוכלו לראות ולקרוא במחברות התלמידים. מאירועי השבוע: טקס ססגוני ועליז נערך לכבוד פורים, ע"י בנות כיתה ג' והמורה אתי. הטקס כלל מידע אודות סיפור המגילה, מצוות ומנהגי החג. השירה, ההמחזות והריקודים היו משעשעים ומהנים. יום התלמיד: התלמידים והמורים החליפו תפקידיהם ואף חזותם החיצונית העידה על כך… יישר כח על התחפושות המוצלחות. הופעת מורים מצחיקה ומשמחת נערכה אף היא לקול מצהלתם של תלמידי בית הספר. במהלך השבוע חולקו לתלמידים משלוחי מנות אותם רכשו מראש, ותרומתם הועברה ל"עמותה למען העיור". יישר כח! ביום שישי תערכנה מסיבות פורים בכיתות, משלוחי מנות יוחלפו ע"י התלמידים ע"פ הגרלה, לתוספת אהבה, אחוה, שלום ורעות. תהלוכת עדלאידע בית ספרית תתקיים אי"ה ביום שישי, בסביבת בית הספר בשמחה, צהלה ואושר. איחולינו ששמחת הפורים תמשיך ותלווה את כולנו גם בימים הבאים! פורים שמח!
בבוקר יום שני
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
רבתה השמחה כש"ניידת ברסלב" ובה "נחמנים" מצויידים בשופרות וכלי תיפוף הרקידו והצהילו את ילדי בית הספר. השמחה היתה גדולה! כל תלמיד קיבל אביזר פורימי לבחירתו, המגוון היה רחב וההנאה- מושלמת! תפילת ראש חודש ברוב עם ובליווי כלי נגינה התקיימה במגרש בית הספר, כמובן בשירי הלל ושמחה.
"שוק פורים"
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
ססגוני ומיוחד קידם את פנינו בצהרי יום שני. דוכנים, תחנות, צבעים ותחפושות חברו לתוצאה עליזה במיוחד. תודות למנצחים על המלאכה: עמותת "דעת מבינים", והעומד בראשה, מר מאיר נגה, על הסיוע בסבסוד הפעילות, מר עמי בן ציון שתרם מזמנו ומרצו באחריות ובשמחה להצלחת הארוע, המורה יהושע ותלמידי כיתות ו' על הפעלת הדוכנים והתחנות בבגרות ובהצלחה! ואחרונים חביבים לתלמידים המתוקים ובני משפחותיהם ששימחו אותנו בהשתתפותם.
"משנכנס אדר מרבין בשמחה"
ג' באדר התשע"ז, 1/3/2017
בבוקר יום ראשון נהנו התלמידים לפגוש את מתנדבי "נשק וסע"- המנהלת ונציגי המורים ולקדם אותם בברכת חודש טוב כשאביזרי פורים עליזים לראשיהם. התלמידים המופתעים נהנו מקיומו של המנהג "ונהפוך הוא" והתחילו בשמחה את יום הלימודים. זו הזדמנות להודות להורים המסייעים לפעילותו של הפרוייקט מדי בוקר ולפנות בבקשה לכלל ההורים, גם לאלו שילדיהם מגיעים בהסעות, ליטול חלק ולסייע במיזם. תודה לרב צביקה, לחגי וילנסקי גזבר העמותה ולמורה ציפי שהקדימו בואם וקיבלו בשמחה את פני הילדים.
חידון התנ"ך
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
השבוע זכינו לעונג ונחת מיוחדים בהשתתפותנו בחידון התנ"ך הבית ספרי לתלמידי כיתות ו' שהחלו כבר מימי החופש הגדול לשנן וללמוד את 210 הפרקים האמורים. כמו גם שליטה בעל פה בארבעים פסוקים מספר משלי. במהלך החידון הנעימה מקהלת ילדי בית הספר, בניצוחה הבלתי נלאה של המורה למוסיקה, בלומה נחשוני, בשירים תנכיים ושירי ירושלים המתקשרים ללימוד השנתי בבית הספר אודות עיר קודשנו. שאלת המנהלת גם היא עסקה בנושא זה. חבר השופטים נדהם מבקיאותם ושליטתם של התלמידים המתמודדים: מפקחת בית הספר, פנינה מלכיאל, חברת ועדת חינוך, פזית פרייליכמן, איל מטס, זוכה חידון התנ"ך הארצי לשנת תשע"ה ויהונתן חנצינסקי, חתן חידון ביה"ס מהשנה שעברה. יישר כח לכל המשתתפים: בני המשפחות, תלמידי כיתות ו, הצוות החינוכי, וכמובן לזוכים: ישי איידלהייט וסגניו: אורי שגב, מיכל ניסן, איתמר עצמון ואוריה סגל. תודה מיוחדת למורה גד חדד ולמורה אפרת אל עיני על הכנת התלמידים, כתיבת השאלות והפקת החידון. ברכותינו לילדים היקרים המשיכו לעשות חיל ולשמור, לעשות ולקיים...באהבה!
טקס ט"ו בשבט
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
ילדי בית הספר נהנו השבוע מצפייה בטקס שנערך לכבוד טו בשבט ע"י "ילדי החממה" בהנחיית המורה למדעים, דודו. בטקס שולבו שירים ואגדות חז"ל העוסקים בשבח ארץ ישראל, התלמידים הביעו דברם בהומור ויופי מיוחדים. למדנו ונהננו. תודה רבה!
תעודות
כ' בשבט התשע"ז, 16/2/2017
שמחה גדולה אפפה את כלל תלמידי בית הספר בקבלם את התעודות להן ציפו ועל תוכנן עמלו. ברכות הצלחה לפתיחת המחצית השניה של שנת הלימודים, שתהיה בע"ה בריאה ושמחה. טקס מרגש במיוחד נערך לתלמידי כיתות א' והוריהם, לרגל קבלת תעודתם הראשונה .הילדים קראו בפני ההורים תקצירים ו"נגיעות" משלל החוויות והתכנים להם נחשפים מדי יום בבית הספר, ושרו בעונג משירי ט"ו בשבט. ברכות להמשך הצלחה.
טקס ט"ו בשבט
י"ח בשבט התשע"ז, 14/2/2017
לכבוד ט"ו בשבט, ראש השנה לאילנות, התכנסו השבוע תלמידי ביה"ס לצפיה בטקס אותו הכינו "ילדי החממה" הלומדים ופעילים בה בשעות הצהרון, מחוברים אליה, עמלים וגם נהנים מיגיע כפיהם. בהנחיית המורה למדעים דודו המחיזו הילדים מדרשי חז"ל רבים העוסקים בשבח ארץ ישראל תוך תיבול בשירים והצגות ומשולבים במידה רבה של הומור וטעם טוב. לסיום הציגו בפני התלמידים מתוצרתם- כרובים טריים ורעננים! למדנו רבות ונהננו מאוד!
התעמלות קרקע-
כ"ו בטבת התשע"ז, 24/1/2017
נהנינו עד מאד מהופעת נציגות הכיתות בהתעמלות קרקע, שהיתה מדהימה ומיוחדת, שילוב הגילאים והתרגילים נראה היה כלקוח ממחוזות הדמיון, אך התממש לנגד עינינו המשתאות. תודות למורה לחינוך גופני, שרית דהרי, על הפקת ההופעה, ולילדות החמודות על הביצוע הנפלא.
ירושלים-
כ"ו בטבת התשע"ז, 24/1/2017
השבוע נאספו תלמידי בית הספר להתכנסות מאחדת ומהנה, בה שרנו יחד ממיטב שירי ירושלים. בין השורות הוזכרה קדושת העיר, אתרים מעניינים בה והכמיהה הנכספת המאחדת את כולנו, לזכות לראות בבניינה. במעמד זה חולקו תעודות הצטיינות בנושאים נבחרים על ידי מנהלת בית הספר, כשהצד השווה בין כל התעודות הוא ההתמקדות בנושאים ערכיים ותורניים. יישר כח לילדים!
עשרה בטבת-
י"א בטבת התשע"ז, 9/1/2017
היום בו החלו נבוכדנצר וחילו לצור על ירושלים, צוין בבית הספר בלמידה בכיתות, על פי רמת הילדים ויכולת תפיסתם. השנה חשנו חיבור מיוחד בין הנלמד לבין העמקת הילדים ותחושותיהם הנלוות לעיסוק בירושלים, כנושא שנתי מקיף. תלמידי כיתות ג'-ו' צפו בטקס מיוחד שהוכן ובוצע ע"י המורה רוית ובני כיתה ה' והומחזו בו, בחן רב קטעי שיחה ופעילות בין תושבי ירושלים הנצורה של אותם הימים. התלמידים נתנו בדבריהם רקע היסטורי להתפתחות המאורעות תוך תיבול מדברי חז"ל וציטוטים מן המקורות. במהלך הטקס שולבה מקהלת בית הספר והופעת ילדי חוג החליליות בניצוחה הבלתי נלאה של המורה למוסיקה, בלומה נחשוני. השירה והנגינה המקצועית והמרגשת, נגעה בכל נימי הנפש, השירים שנבחרו בקפידה ורצינות התלמידים. כל אלו חברו לתחושה כנה של החסר ורצון למילוי החלל בע"ה בקרוב בבניין בית הבחירה.
מסיבת הסידור
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
תשואות חן חן ושפע ברכות לילדי כיתות א' המתוקים על הופעתם המרגשת, המרשימה והמיוחדת בחגיגת הסידור. קטעי האומר והצליל הן של מילות התפילה- בין אדם למקום והן מילים הנוגעות לנושא המסיבה- בין אדם לחברו נשמעו למרחוק… במהלך המסיבה הושמעו דברי ברכה מפי מנהלת ורב בית הספר, לשמחת יכולתם של הילדים לקרוא את המילים מתוך הסידור. כמו גם ברכתו של יו"ר העמותה, מר מאיר נגה שהדגיש את יוקרו של הסידור וחשיבות התפילה. התֹם והטוהר, הכוונה והרצינות בהם התפללו ושרו הילדים, יחרטו בליבות כל הנוכחים. תודות למשתתפים היקרים: הורים, סבים, סבתות ובני משפחה. ברכת יישר כח למורות כיתות א', למורה למוסיקה, בלומה, למורות לאומנות האחראיות על התפאורה ולאב הבית על עבודתו המאומצת לקראת הארוע. יהי רצון שתתקבלנה התפילות לרצון לפני אדון כל.
יום ההוקרה לפצועי צה"ל
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
בשבוע שעבר צוין יום ההוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. במסגרת זו, הוזמנה לבית הספר חברת הכנסת שולי מועלם, שהרצתה בפני תלמידי כיתות ו' ודיברה על חוויתה האישית הכואבת במותו של בעלה, באסון המסוקים. בהרצאתה התמקדה בנקודות אור שבורא העולם שולח לה ולמשפחתה על אף הקושי. כמו כן ניתן זמן לשאלות והילדים פנו בשאלות יפות ומענינות, המדגישות מהו כח האמונה כגורם מניע בחייו של אדם. המסרים איתם יצאו הילדים היו ברורים ומשפיעים ואנו מקוים כי נוכל לציין רק ימים טובים ושמחים. טקס הוקרה נערך בבית הספר בשיתוף מועצת התלמידים בהנחיית המורה מאיר, ילדי חוג מקהלה ותזמורת החליליות בניצוחה של המורה בלומה. התרגשנו ונהננו מהפקה מכובדת וראויה לציון בכל קנה מידה! בשורות טובות!
פעילות חנוכה
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
פעילות חנוכה חוויתית ומגוונת נערכה לתלמידי כיתות ג'-ו'. על פי גיל הילדים ויכולותיהם הותאמו פעילויות מהנות הקשורות בחג. בין הסדנאות שנערכו: הכנת נרות צבעוניים, הפקת שמן מזיתים והכנסתו לבקבוקון אישי, יצירת חנוכית עץ בציפוי לַכַּה וחריטה על גביה. הילדים נהנו מאד והוציאו אל הפועל את חדות היצירה המפעמת בהם.
הרצאה- חשמל
כ"ה בכסלו התשע"ז, 25/12/2016
אין מילים בפינו לתאר את ההנאה, הלמידה והחוויה מהרצאתם המיוחדת של אלוף במיל' יפתח רון טל, יו"ר חברת החשמל ו"עוז" המרצה. תחת הכותרת: "נתיב האור". הילדים התנסו וקיבלו כלים וידע על בטיחות בשימוש בחשמל. היה מרתק ומחכים!
ביקור במשכן הכנסת ובמוזיאון המדע
ט"ו בכסלו התשע"ז, 15/12/2016
השבוע נסעו תלמידי כיתות ו' במסגרת שנת הלימוד על העיר ירושלים ולרגל ציון חמישים שנה לאיחודה, לביקור במשכן הכנסת ובמוזיאון המדע. הילדים בקרו באולם המליאה ובאולם "שאגאל". במוזיאון, ניתנה להם האפשרות לצפות בחידושים מדעיים ולסייר באופן חופשי בין המוצגים. ההליכה בד' אמותיה של העיר תרמה להתרגשות, לחיבור ולתחושת שייכות של הילדים אל אדמת הקודש בעיר הקודש. ראוי לציין את התנהגותם המופתית של הילדים ולמידתם המשמעותית לצד החוויה במהלך היום. הפתעות רבות עוד נכונו לתלמידי בית הספר בין כתליו ומחוצה לו ואין ספק כי למידה המלווה בהנאה נחרטת עמוק בליבם וראשם של הילדים. בהצלחה בהמשך!
לוח אירועים לחודש כסלו
ה' בכסלו התשע"ז, 5/12/2016
הרב והרבנית גורן
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
השבוע, לרגל יום הזכרון של הרב גורן, שחל בימים אלה, התכנסו התלמידים ללמידה על דמותם של הרב ורעייתו. הילדים העמיקו ידיעותיהם על ידי האזנה לסיפורים ותחנות חיים אודותיהן שמעו מפי הרב צביקה. במפגש תוארה כניסתו של הרב למקומות הקדושים בעת כיבושם. נמשיך לעסוק בדמותם ופועלם בע"ה בשבועות הבאים.
חודש טוב
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
ביום חמישי ר"ח כסלו הצוות החינוכי ומנהלת ביה"ס קידמו בשמחה את פני ילדי "דעת מבינים" בסופגניות חמות ומתוקות. שיהיה לכולנו חודש טוב!
יום ספורט לכיתות א'-ב'
א' בכסלו התשע"ז, 1/12/2016
ביום שלישי יצאנו ליום ספורט מגבש וחוויתי בגן יונתן, הילדים עברו בתחנות שונות ומהנות, תחרויות ספורט ומשחקי כדור שונים. וכמובן קינחו את היום בקרטיבים טעימים ומרעננים. יישר כח למורה יהושע על הארגון ולבני כיתה ה'-ו' על העזרה בפעילות בכיף ובהנאה מרובה, להורים המלווים תודה מכל הלב על העזרה והסיוע ביום זה.
ירושלים
כ"ג בחשוון התשע"ז, 24/11/2016
השבוע העמקנו לחוד וביחד, ילדי כל הכיתות, בלמידה על ירושלים והכרנו חלק משמותיה הרבים. קירות בית הספר לבשו חג וקושטו בידי האומנים הצעירים בכרזות, פסוקים ופתגמים הקשורים בשמות העיר, קדושתה, יחודיותה והנחמה בבנינה. כמובן, קיר המגרש המרכזי מקבל משמעות חדשה כאשר לאורכו ולרוחבו מתנוסס הפסוק: "ולירושלים עירך ברחמים תשוב". המשך למידה משמעותית ומהנה!
ביקור מנכ"ל רשת אמי"ת ומנהל המחוז
כ"ג בחשוון התשע"ז, 24/11/2016
השבוע ביקרו בביה"ס מנכ"ל רשת אמי"ת ומנהל המחוז אשר באו ללמוד ולהתרשם מהעשיה החינוכית, הלימודית, הייחודית אותה למדו להכיר דרך הבוגרים שלנו הלומדים בבתי הספר של הרשת והותירו עליהם רושם עז. מן הנראה ומן הנשמע בביקור: *דיפרנציאליות בתחומי הדעת השונים וקידום הפרט במסלול האישי במתמטיקה תוך פיתוח מודעות ללמידה ולחוויה. *הוראת המדעים, למידת עמיתים בתחנות פעילות במרחבי בית הספר בתחומי פיזיקה, מטרולוגיה וביולוגיה. *לימודי הגמרא בשילוב מיומנויות של שאילת שאלות, פרשנויות ולימוד בחברותות. *שילוב לימודי המחשב בתחומי הדעת השונים. יישר כח גדול לצוות החינוך וההוראה, לילדים המתוקים והחכמים! ב"ה רווינו נחת ואי"ה עוד היד נטויה...
רחל אמנו
ט"ז בחשוון התשע"ז, 17/11/2016
השבוע, בי"א בחשון חל יום פטירתה של רחל אמנו. ניצלנו בבית הספר יום זה ללמידה משמעותית על דמותה ומעשיה הנאצלים. התלמידים התכנסו על פי שכבות במגרש בית הספר ובהנחיית הרב צביקה ליפסקר והמורה רוחמה, בעזרת דפי לימוד מנחים, העמיקו בלמידה, עיינו בפסוקים מן המקורות ועסקו במדרשים המספרים על דמותה. כמו כן שמעו הילדים מידע חדש ומפעים על מקום קבורתה בדרך אפרת היא בית לחם והישועות להן ציפו רבים שעלו להתפלל בו ובקשו להפעיל זכויותיה לפני בורא עולם. לאחר שירה מרגשת של מילות המדרש: " קול ברמה נשמע…" ולצלילי מנגינת : "כי יש שכר לפעולתך… " נהנו התלמידים ללמוד בחברותות, שכבה בוגרת יחד עם שכבה צעירה, להשלים את דפי הלמידה שקבלו ואשר כללו משימות חוויתיות. אנו מקוים כי הפקנו את המירב מיום זה ולאור מידותיה הטובות נחנך ונלך.
"עשה ירח למועדים"
ט"ז בחשוון התשע"ז, 17/11/2016
במסגרת לימודי המדעים והעצמת נושא האסטרונומיה התכנסו תלמידי בית- הספר להרצאה והסבר מלווה בהדגמה על תופעה נדירה וייחודית של ה"סופר מון" ע"י רכזת התחום רוית אביעד. כ"כ התבקשו התלמידים לצפות ולצלם את ה"מון" בתפארתו ובמלא הדרו ושמחנו להציג את תערוכת הצילומים המרהיבה והיצירתית בחצר ביה"ס. יישר כח ותודה להורים ולילדים על שיתוף הפעולה.
פתיחה לנושא ירושלים
ט"ו בחשוון התשע"ז, 16/11/2016
בחגיגיות ושמחה פתחנו השבוע בבית הספר את נושא הלימוד השנתי אשר עתיד להלמד בכל הכיתות מתוך חוויה, חיבור והעמקה והוא: ירושלים, על שלל המשמעויות הנובעות ממילה זו. ילדי הכיתות הנמוכות צפו בהצגה אודות שני האחים שויתרו זה לזה על חלקת אדמה ובעקבות האחווה ששררה ביניהם נבנה במקום זה בית המקדש. ילדי הכיתות הגבוהות צפו בהצגה שסיפרה על הנוהג המקובל בימים עברו, להשליך אשפה במקום מסוים, שלאחר הוראת הסולטן התברר כמיקומו של הכותל המערבי. ההמחזות עובדו והוצגו על ידי הרב צביקה ליפסקר והמורה מאיר וכללו תפאורה ואביזרים להמחשה מקסימלית. התלמידים הביעו התלהבות והתעניינות בנושא החדש, במסגרתו נכונו להם עוד הפתעות רבות, ידיעות ותגליות.
חברת הילדים
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
השבוע הגיעה לשיאה מערכת הבחירות לחברת הילדים - נציגי כתות ה'-ו' בהנחיית רכז התכנית המורה מאיר. לאחר שלושה ימי תעמולה, בהם הציגו המועמדים את מצעיהם בדרך ססגונית וראויה, תוך שיתוף פעולה בין המועמדים השונים ושמירה על כבוד הזולת, נערכו הבחירות ביחידה המתוקשבת של חברת הילדים. תלמידי כתות ג'-ו' נכנסו בזה אחר זה לחדרי המחשבים ובחרו במועמדים השונים. לאחר סיום הבחירות המכובדות פורסמו התוצאות: ניר רון טל, תלמיד כתה ו', יו"ר מועצת התלמידים החדש. לסגניות נבחרו - מיכל ניסן ותהילה הולנדר, תלמידות כתה ו' אף הן. יישר כח לכל המועמדים והמועמדות על טרחתם, האווירה הטובה וכן למורה רווית ראשי על הסיוע הטכנולוגי.
יום ספורט, גיבוש וחוויה
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
השבוע, נהננו ביום הספורט מגיבוש חברתי וכיתתי, משינוי השגרה והאווירה וממגוון פעילויות כושר שתוכננו בקפידה להנאתם המושלמת של הילדים. רב תודות למורים לחינוך גופני: יהושע ושרית ולסגנית רעות על הארגון והחשיבה על כל פרט, לצוות המורים, להורים המלוים שנרתמו והיו לעזר וכמובן, לילדים המתוקים שהתנהגו למופת וקבלו כל תוצאה ברוח ספורטיבית.
טקס חודש חשוון
ט' בחשוון התשע"ז, 10/11/2016
התלמידים נהנו מטקס חודש חשון אותו הכינו ילדי כיתה ד' והמורה מיכל. בטקס סקרו התלמידים את אירועי החודש ובמרכזם: בקשת גשמים, יום פטירת רחל אמנו ויום הזכרון לראש הממשלה יצחק רבין. התוכן היה רב וההנאה גדולה. תודה רבה!
חורף טוב, בריא ומבורך בכל!
ז' בחשוון התשע"ז, 8/11/2016
השבוע נערכה תפילת ראש חודש חגיגית, בתוספת שירי הלל והודאה גם על ירידת הגשמים לה זכינו השבוע. במפגש המשותף שוחח רב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר עם התלמידים על שמו של החודש ומשמעותו. בדבריו עמד על ההבדל בין תאריך הזכרת גשמים לתאריך שאילתם ופרט את הסיבה לכך. הילדים העמיקו את ידיעותיהם ונהנו מהלמידה. כמו כן חולקו תעודות הצטיינות בנושאים מיוחדים אותם בחרו מחנכי הכיתות לציין לשבח, ברכת יישר כח לילדים!
לוח אירועים לחודש חשוון
ז' בחשוון התשע"ז, 8/11/2016
דעת מבינים-מובילים בחינוך לערכים ולמצויינות...דעת מבינים-מובילים בחינוך לערכים ולמצויינות...דעת מבינים-מובילים בחינוך לערכים ולמצויינות
דבר מבינים לכבוד חגי תשרי יצא לאור וחולק לילדים. חג שמח!
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016
ברוכה הבאה שנת תשע"ז לבית ספרנו:
ח' בתשרי התשע"ז, 10/10/2016
בשבוע החולף התכוננו ילדי בית הספר לקראת בואה של השנה החדשה וקיבלו פניה בשמחה. מעבר לחוויה וללמידה בנושא החגים בין קירותיה של כל אחת מן הכיתות, נהנו התלמידים ממגוון פעילויות שהותאמו לימים אלו של התחדשות ותפילה. * בערב ראש השנה קיבל כל תלמיד שי מתוק ונאה, ארוז בטוב טעם, בתוספת ברכה לשנה מתוקה שנאמרה באופן אישי על ידי המנהלת ונציגי המחנכים. * טקס הכולל את נושא חגי תשרי על פי מהותם ותכניהם, נערך על ידי בנות כתה ד'2 שהציגו והביעו ביצירתיות את עיקרי המצוות והמנהגים הכלולים בחודש זה ובכך הוסיפו לחזרה ושינון הידע הרב אותו רכשו התלמידים בשבועות האחרונים. * לימוד הכנה והתעוררות לקראת יום הכיפורים נערך על ידי רב בית הספר, לתלמידי כיתות ג- ו. בו שמעו על קדושתו ומעלתו של היום, סדר התפילות המיחדות יום זה וכן חזרו על ההלכות הנוגעות לילדים בגילאיהם בכל הקשור לאיסורי היום. * תפילת שחרית מרגשת, מעוררת ומאחדת, בתוספת החלקים המיוחדים לעשרת ימי תשובה נשמעה בערב היום הקדוש בחצר בית הספר. התלמידים נטלו בה חלק משמעותי ונראה כי הפנימו את כוחה של תפילה זו, לה היו שותפים תינוקות של בית רבן, שתפילתם קרובה להתקבל. * סוכה בית ספרית, מקושטת ויפה נבנתה בחצר בית הספר, לצורך לימוד וחוויה המתאחדים למטרה אחת. בזו אחר זו, על פי מערכת מסודרת, ביקרו בסוכה ילדי כל הכיתות. שמעו, למדו וריעננו את הלכות בניית הסוכה והישיבה בה בימי החג. ברכת חג שמח לכל ילדי בית הספר ומשפחותיהם.
לוח אירועים לחודש תשרי
כ"ו באלול התשע"ו, 29/9/2016
לוח אירועים לחודש אלול
ט"ו באלול התשע"ו, 18/9/2016
על זוחלים וחיות אחרות, איש הג'ונגל ב"דעת מבינים"
י"ב באלול התשע"ו, 15/9/2016
רפי יפרח "ילד הג'ונגל" על גברדיית הזוחלים שלו התקבל במעוננו בחיבוק חם. בהרצאה מרתקת אל מול כל תלמידי בית הספר הוא הציג בפנינו מגוון עשיר של זוחלים ובינהם נחשים מסוגים שונים ולטאות. רפי הסביר על מבנה גופם של הנחשים ומאפיינים מיוחדים לכל נחש. הפתיע אותנו בעובדה שבארצנו 41 מינים של נחשים מתוכם 9 ארסיים לעומת יבשת אירופה בה 22 מינים של נחשים בלבד. למטיילים בסוכות ובשבועות הקרובים רפי התריע מפני פעילות מוגברת של נחשים לאגירת מזון בגופם לפני כניסתם לתרדמת החורף. הילדים היו נרגשים במיוחד למראה כל נחש ש"נשלף" מ "כובע הקסמים" של רפי. התנועות הפתלתלות של הנחש כמו גם לשונו המרצדת, הוציאו תגובות משתאות מהתלמידים. בתום ההרצאה התלמידים זכו לאחוז בנחשים ולהניחם על כתפיהם.
ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי הגיעו לביקור בדעת מבינים
ב' באלול התשע"ו, 5/9/2016
עם פתיחת שנת הלימודים, זכינו בבית הספר לביקור נעים ורב רושם של ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי וכן נציגי העמותה וראשיה: מר מאיר נגה ויו"ר פורום המייסדים מר חיים פרייליכמן. בפתח הביקור קידמו את האורחים בשערי בית הספר תלמידי כיתות ב' ושלטי ברכה לשנה טובה בידיהם. ראש העיר פגש את כלל התלמידים בהתכנסות שנערכה במגרש והאזין לברכותיהם אותו ותודתם על פועלו ומסירותו למען הצלחת בית הספר ושגשוגו. הוא שוחח בפניהם, השיב להם בדברי ברכה ובין השאר ציין כי "דעת מבינים" הוא "פנינה" של ממש ואיחל להם שנה טובה והצלחה בכל אשר יפנו. את הביקור חתם בסיור בשכבת כיתות א' אשר תלמידיה הטריים והצעירים לומדים ועובדים בשיטה ייחודית ומעניינת, לה נחשף בביקורו. אנו מודים לראש העיר על שפינה מזמנו בעבורנו ושמחים על שיתוף הפעולה הפורה והמניב לטובת ילדי בית הספר.
שנת לימודים חדשה נפתחה בשעה טובה ומוצלחת בסיעתא דשמיא באושר, בשמחה ובהתרגשות רבה.
כ"ט באב התשע"ו, 2/9/2016
תלמידי בית הספר שמחו לשוב ולהכנס בשעריו ויחד איתם כמובן, תלמידי כיתות א' המתוקים, "פרחי דעת מבינים". בטקס עליז וחינני ברכו התלמידים הבוגרים את הצעירים וקיבלו אותם בלבביות וחיבה כמסורת "דעת מבינים". איחלו להם הצלחה והבטיחו גם לבוא לבקרם בשעת ההפסקה… מנהלת ביה"ס, הגב' ישראלה וקסלר ויו"ר העמותה, מר מאיר נגה, הוסיפו והרעיפו ברכותיהם החמות על הילדים, בדבריהם עמדו על איכות הילדים ודבקותנו סביב מטרה משותפת אחת עם ההורים, לחינוכם למצוות, ערכים ולמידה משמעותית וחוויתית בכל תחום. אנו סמוכים ובטוחים כי בע"ה נראה באושרם ופריחתם של הילדים ונקצור פירות מתוקים. שנה מבורכת!
אסיפת הורים- מפגש מורה-הורה עם מחנכי כיתות ב'-ו'
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
מפגש עם מחנכי כיתות ב'-ו' יתקיים אי"ה ביום שלישי י' אלול 13.9.16. הצוות המקצועי יגיע לביה"ס ויהיה בחדר מורים בערב זה. הזמנה תישלח בהמשך.
שעת סיום בימי הלימוד הראשונים, הסעות וצהרון
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
שנת לימודים מוצלחת ומהנה לכל תלמידי ביה"ס ולכל הצוות החינוכי... ברכות ואיחולים לתלמידי כיתות א' היקרים-ברכה והצלחה!!!...
כ' בתמוז התשע"ו, 26/7/2016
אירוע ההצדעה השנתי
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
ביום א' התקיים בהיכל התרבות דרום השרון אירוע ההצדעה השנתי לבית הספר הדתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים". האירוע החל בברכתה של מנהלת ביה"ס הגב' ישראלה וקסלר שהדגישה בדבריה את היותו של ביה"ס מוביל בכל המדדים, הן ברמה הערכית והן ברמה הלימודית ותרומת חברי העמותה ופורום המייסדים להצלחת ושגשוג ביה"ס וכן את הקשר הרציף עם ראש העיר מר איציק ברוורמן וממלא מקומו איציק דעי. לאחריה עלה לבמה יו"ר העמותה מר מאיר נגה שהודה בשם הורי התלמידים והבוגרים לצוות המסור של בית הספר. ממלא מקום ראש העיר מר איציק דעי שיבח את מנהלת ביה"ס ואת צוותו ואת היותו מודל לחיקוי לכלל בתי הספר וכן ציין את החשיבות של התמיכה העירונית בכל זרמי החינוך בעיר. לאחר חלק הברכות הוקרנה מצגת מקצועית ומושקעת בסימן "תודה" שנערכה ע"י המורה לימור הורביץ ובה תמונות מהווי ביה"ס ומהפעילויות הייחודיות והמגוונות. בסיום החלק הראשון עלו לבמה נציגי התלמידים- מקהלת ביה"ס, בהנחיית המורה בלומה נחשוני, שהופיעו במחרוזת שירי תנ"ך שהופקה לכבוד חידון התנ"ך הבית ספרי שהתקיים השנה. על החלק האמנותי הופקד אמן החושים ליאור סושרד שגם הנחה את הערב בחן רב והדהים את הקהל ביכולותיו הייחודיות לשלב את נושא הטלפתיה וקריאת המחשבות יחד עם הומור משובח. את הערב חתם ראש העיר מר איציק ברוורמן שבירך את ביה"ס, צוותו וחברי העמותה והזכיר שדרכו של ביה"ס ששם דגש על הפן הערכי מדעי לצד החינוך הדתי תורני, היא הדרך הרצויה בחינוך בכל העיר. ראש העיר הזכיר כי פ"ת קיבלה השנה את פרס החינוך בין היתר בזכות הגישה של "דעת מבינים". האולם היה מלא מפה לפה בהורי התלמידים, הצוות החינוכי, הידידים, אנשי ציבור ונציגי מועצת העיר.
מסיפורי "אמא טווסה" וש"השמחה במעונם"...
כ"ד בניסן התשע"ו, 2/5/2016
לאחר תקופת חיזור "רועשת" שהובילה לדגירה ממושכת רוחשים כעת ציוצי אפרוחים ב"קן" הטווסים. זוג הטווסים יופי ויפה הפכו הורים לשישה אפרוחים מבינים ודעתנים. עדיין לא ניתן להבחין מיהו אפרוח זכר ומיהי נקבה, אך כעת אנו צופים בלהקה הצעירה צועדת בגאון אחרי אמא טווסה. יפה היא אמא למופת, מכנסת את אפרוחיה ונותנת להם מחסה תחת כנפיה החמות, מנחה אותם בצעדיהם הראשונים בחיים ובכל המהלך הזה התלמידים צופים, לומדים ונהנים.
קירות מדברים מדעים
ד' בניסן התשע"ו, 12/4/2016
בית הספר שלנו הוא כמו עונות השנה. מידי שנה פושט צורה ולובש צורה חדשה, אינו קופא על שמריו ומתחדש גם בתוכן וגם בחזות. השנה הועשרה חזות בית הספר בקירות מדעיים שמדברים... מדעים. אלו הם קירות פעילים בדומה למוזיאון בו המבקר מאותגר מפעולות, מתנסה, חווה ולומד דרך הידיים. "הקירות" הללו הופעלו ע"י מועצת התלמידים אשר הפכו למנחי מדע צעירים, בנועם ובתושיה הפעילו את המשתתפים. לקראת האירוע הונפק ספרון ברוח "אביבית" לביצוע המשימות השונות. יישר כח גדול לצוות המדעים המקצועי, הייחודי והמסור בהנחייתה של הרכזת רוית אביעד.
בין אדם לזולתו ב"דעת מבינים"
כ"א באדר ב התשע"ו, 31/3/2016
בהתרגשות ושמחה נערך השבוע לתלמידי כיתות ה' חידון רב תוכן ורב רושם בנושא "בין אדם לזולתו", החידון כלל שאלות מעמיקות ומעשיות, המחייבות הבנה גבוהה וידע רב. כיבדו בנוכחותם: מפקחת ביה"ס, הורי התלמידים המתמודדים ובני משפחותיהם, סבים וסבתות, צוות חינוכי וכמובן כל תלמידי השכבה. המתמודדים למדו ושננו מזה זמן את ההלכות השכם והערב עד הגיעם לרגע מרגש זה. לימוד הלכות אלו, הינו בעל חשיבות נעלה, ולבטח ישמש נכס צאן ברזל עבור התלמידים כולם. "גדול לימוד המביא לידי מעשה" ואין ספק כי העיסוק היסודי בנושא זה מוביל גם "לשמור ולעשות ולקיים..." בפתח האירוע, השמיעה מנהלת בית הספר, הגב' ישראלה וקסלר, דברי ברכה ועמדה על חשיבות הלימוד "לשמה", על הצלחתו של כל אחד מן הילדים המתמודדים בעצם הגיעו לשלב זה, ובעיקר על הפנמת החומר הכתוב ויישומו בחיי המעשה, כפי הנראה ב"ה בבית ספרנו. ראוי לציון הוא, הסדר המופתי, הארגון בכל שלבי החידון וההוצאה מהכח אל הפועל על הצד הטוב ביותר. יישר כח וכה לחי לכל התלמידים שהגיעו לשלב החידון. ברכות לזוכים: חתן החידון: ישי אידלהייט וסגניותיו: נעם מוסקוביץ' ורחלי פודולק. זה המקום להודות מקרב לב בראש ובראשונה לרב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, על הנחיית החידון בטוב טעם ודעת, למורה בלומה נחשוני על הופעת מקהלת הילדים, הנעימה לאוזן וחודרת ללב, למורה לימור על ההפקה הטכנית, לצוות השופטים ולמורה ענבר על התפאורה היפה. לימוד ההלכות והחידון הוקדשו לעילוי נשמתה של רחל עדינה בורדוביץ' ז"ל, אמם של תלמידי ביה"ס שהלכה השבוע לעולמה. בבניין ירושלים ננוחם.
קש"ת- קבוצת שוחרי תנ"ך
ח' באדר ב התשע"ו, 18/3/2016
לראשונה בדברי ימי דעת מבינים, נערך ביום חמישי חידון התנ"ך לשנת תשע"ו. אהבת התורה, זו השלמה המתבקשת לרעיון שנת החסד שמצוין השנה בבית הספר. התהליך הייחודי החל עוד במהלך שנה שעברה כשהמתמודדים למדו לעומק 173 פרקי תנ"ך והקדישו כל שעה מזמנם לשינון ולימוד התנ"ך. סמליות מיוחדת יש לעובדה שהחידון נערך ב-ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, מי שהנחיל לנו את התורה שעברה ממנו לדור ודור. בפתיחת החידון ובמהלכו הופיעה מקהלת ביה"ס בהופעת בכורה ב"שירת דבורה"- בלחנה של נורית הירש ובמחרוזת מקורית של שירי תנ"ך. יישר כח לכל המתמודדים, לחתן התנ"ך יהונתן חנצ'ינסקי ולסגניו שמואל גרנוט ואסיף סולומון. יישר כח ותודות לרכזת החידון ומחברת השאלות המורה אפרת אל-עיני ולרכז התנ"ך בביה"ס המורה גד חדד על הפקת החידון.
מפתח הלב
מפתח הלב-תוכנית חינוכית- חברתית בית ספרית
ג' בשבט התשע"ב, 27/1/2012
הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית מביאה את המשתתפים: א. לגלות איכפתיות בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והלימודי ולבטאה בעשייה למען הפרט, הקבוצה והסביבה. ב. להתנסות בערכים כמו: אחריות אישדית וקבוצתית, מעורבות חברתית, משפתחתיות והכרת הטוב.
אירועי ביה"ס
סיכום שבוע יום הולדת
ח' בתמוז התשע"ז, 2/7/2017
חוויות והפתעות ב"דעת מבינים"
סיכום שבוע יום הולדת
ח' בתמוז התשע"ז, 2/7/2017
תרגיל התגוננות ארצי
ל' בשבט התשע"ו, 9/2/2016
במסגרת תרגיל התגוננות ארצי, קיים השבוע ביום שני משרד החינוך תרגיל "למידה מרחוק" בחירום. השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום ,מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית ,כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר . למידה מרחוק תאפשר למורים לקיים שיגרת הוראה מבית הספר ,מהבית ,או ממרחב הוראה מיוחד ,כאשר התלמידים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון. במסגרת התרגיל, השלימו הילדים במודל בסביבת כתות ד' משימה מתוקשבת- שאלון בנביא על פרקים ט'- י"ב, כסיכום וחזרה על פרקים אלו שנלמדו בכיתה. כמו כן, נפתח פורום למורים ולתלמידים בו התבקשו הילדים לכתוב על התמודדותם עם ביצוע המשימה המתוקשבת.

תמונות מהווי בית ספר
טקס יום השואה
טקס יום השואה
טקס יום השואה
טקס יום השואה
טקס יום השואה
טקס יום השואה
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
אפיית מצות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות
תחפושות כיתתיות

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטהדף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
בי"ס דתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים" פ"ת    רחוב צה"ל (מול רחוב המרגנית)  פתח תקווה    טלפון: 03-9216775  פקס: 03-9217848   דואר אלקטרוני: daatmevinim@gmail.com
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים