בית ספר "דעת מבינים"

מבזקים
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016


         
 לוח הודעות
משיב הרוח ומוריד הגשם... חורף טוב ובריא
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016
דבר מבינים לכבוד חגי תשרי יצא לאור וחולק לילדים. חג שמח!
י"ב בתשרי התשע"ז, 14/10/2016
ברוכה הבאה שנת תשע"ז לבית ספרנו:
ח' בתשרי התשע"ז, 10/10/2016
בשבוע החולף התכוננו ילדי בית הספר לקראת בואה של השנה החדשה וקיבלו פניה בשמחה. מעבר לחוויה וללמידה בנושא החגים בין קירותיה של כל אחת מן הכיתות, נהנו התלמידים ממגוון פעילויות שהותאמו לימים אלו של התחדשות ותפילה. * בערב ראש השנה קיבל כל תלמיד שי מתוק ונאה, ארוז בטוב טעם, בתוספת ברכה לשנה מתוקה שנאמרה באופן אישי על ידי המנהלת ונציגי המחנכים. * טקס הכולל את נושא חגי תשרי על פי מהותם ותכניהם, נערך על ידי בנות כתה ד'2 שהציגו והביעו ביצירתיות את עיקרי המצוות והמנהגים הכלולים בחודש זה ובכך הוסיפו לחזרה ושינון הידע הרב אותו רכשו התלמידים בשבועות האחרונים. * לימוד הכנה והתעוררות לקראת יום הכיפורים נערך על ידי רב בית הספר, לתלמידי כיתות ג- ו. בו שמעו על קדושתו ומעלתו של היום, סדר התפילות המיחדות יום זה וכן חזרו על ההלכות הנוגעות לילדים בגילאיהם בכל הקשור לאיסורי היום. * תפילת שחרית מרגשת, מעוררת ומאחדת, בתוספת החלקים המיוחדים לעשרת ימי תשובה נשמעה בערב היום הקדוש בחצר בית הספר. התלמידים נטלו בה חלק משמעותי ונראה כי הפנימו את כוחה של תפילה זו, לה היו שותפים תינוקות של בית רבן, שתפילתם קרובה להתקבל. * סוכה בית ספרית, מקושטת ויפה נבנתה בחצר בית הספר, לצורך לימוד וחוויה המתאחדים למטרה אחת. בזו אחר זו, על פי מערכת מסודרת, ביקרו בסוכה ילדי כל הכיתות. שמעו, למדו וריעננו את הלכות בניית הסוכה והישיבה בה בימי החג. ברכת חג שמח לכל ילדי בית הספר ומשפחותיהם.
לוח אירועים לחודש תשרי
כ"ו באלול התשע"ו, 29/9/2016
לוח אירועים לחודש אלול
ט"ו באלול התשע"ו, 18/9/2016
על זוחלים וחיות אחרות, איש הג'ונגל ב"דעת מבינים"
י"ב באלול התשע"ו, 15/9/2016
רפי יפרח "ילד הג'ונגל" על גברדיית הזוחלים שלו התקבל במעוננו בחיבוק חם. בהרצאה מרתקת אל מול כל תלמידי בית הספר הוא הציג בפנינו מגוון עשיר של זוחלים ובינהם נחשים מסוגים שונים ולטאות. רפי הסביר על מבנה גופם של הנחשים ומאפיינים מיוחדים לכל נחש. הפתיע אותנו בעובדה שבארצנו 41 מינים של נחשים מתוכם 9 ארסיים לעומת יבשת אירופה בה 22 מינים של נחשים בלבד. למטיילים בסוכות ובשבועות הקרובים רפי התריע מפני פעילות מוגברת של נחשים לאגירת מזון בגופם לפני כניסתם לתרדמת החורף. הילדים היו נרגשים במיוחד למראה כל נחש ש"נשלף" מ "כובע הקסמים" של רפי. התנועות הפתלתלות של הנחש כמו גם לשונו המרצדת, הוציאו תגובות משתאות מהתלמידים. בתום ההרצאה התלמידים זכו לאחוז בנחשים ולהניחם על כתפיהם.
ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי הגיעו לביקור בדעת מבינים
ב' באלול התשע"ו, 5/9/2016
עם פתיחת שנת הלימודים, זכינו בבית הספר לביקור נעים ורב רושם של ראש העיר, מר איציק ברוורמן וממלא מקומו מר איציק דיעי וכן נציגי העמותה וראשיה: מר מאיר נגה ויו"ר פורום המייסדים מר חיים פרייליכמן. בפתח הביקור קידמו את האורחים בשערי בית הספר תלמידי כיתות ב' ושלטי ברכה לשנה טובה בידיהם. ראש העיר פגש את כלל התלמידים בהתכנסות שנערכה במגרש והאזין לברכותיהם אותו ותודתם על פועלו ומסירותו למען הצלחת בית הספר ושגשוגו. הוא שוחח בפניהם, השיב להם בדברי ברכה ובין השאר ציין כי "דעת מבינים" הוא "פנינה" של ממש ואיחל להם שנה טובה והצלחה בכל אשר יפנו. את הביקור חתם בסיור בשכבת כיתות א' אשר תלמידיה הטריים והצעירים לומדים ועובדים בשיטה ייחודית ומעניינת, לה נחשף בביקורו. אנו מודים לראש העיר על שפינה מזמנו בעבורנו ושמחים על שיתוף הפעולה הפורה והמניב לטובת ילדי בית הספר.
שנת לימודים חדשה נפתחה בשעה טובה ומוצלחת בסיעתא דשמיא באושר, בשמחה ובהתרגשות רבה.
כ"ט באב התשע"ו, 2/9/2016
תלמידי בית הספר שמחו לשוב ולהכנס בשעריו ויחד איתם כמובן, תלמידי כיתות א' המתוקים, "פרחי דעת מבינים". בטקס עליז וחינני ברכו התלמידים הבוגרים את הצעירים וקיבלו אותם בלבביות וחיבה כמסורת "דעת מבינים". איחלו להם הצלחה והבטיחו גם לבוא לבקרם בשעת ההפסקה… מנהלת ביה"ס, הגב' ישראלה וקסלר ויו"ר העמותה, מר מאיר נגה, הוסיפו והרעיפו ברכותיהם החמות על הילדים, בדבריהם עמדו על איכות הילדים ודבקותנו סביב מטרה משותפת אחת עם ההורים, לחינוכם למצוות, ערכים ולמידה משמעותית וחוויתית בכל תחום. אנו סמוכים ובטוחים כי בע"ה נראה באושרם ופריחתם של הילדים ונקצור פירות מתוקים. שנה מבורכת!
אסיפת הורים- מפגש מורה-הורה עם מחנכי כיתות ב'-ו'
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
מפגש עם מחנכי כיתות ב'-ו' יתקיים אי"ה ביום שלישי י' אלול 13.9.16. הצוות המקצועי יגיע לביה"ס ויהיה בחדר מורים בערב זה. הזמנה תישלח בהמשך.
שעת סיום בימי הלימוד הראשונים, הסעות וצהרון
כ"ו באב התשע"ו, 30/8/2016
שנת לימודים מוצלחת ומהנה לכל תלמידי ביה"ס ולכל הצוות החינוכי... ברכות ואיחולים לתלמידי כיתות א' היקרים-ברכה והצלחה!!!...
כ' בתמוז התשע"ו, 26/7/2016
אירוע ההצדעה השנתי
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
ביום א' התקיים בהיכל התרבות דרום השרון אירוע ההצדעה השנתי לבית הספר הדתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים". האירוע החל בברכתה של מנהלת ביה"ס הגב' ישראלה וקסלר שהדגישה בדבריה את היותו של ביה"ס מוביל בכל המדדים, הן ברמה הערכית והן ברמה הלימודית ותרומת חברי העמותה ופורום המייסדים להצלחת ושגשוג ביה"ס וכן את הקשר הרציף עם ראש העיר מר איציק ברוורמן וממלא מקומו איציק דעי. לאחריה עלה לבמה יו"ר העמותה מר מאיר נגה שהודה בשם הורי התלמידים והבוגרים לצוות המסור של בית הספר. ממלא מקום ראש העיר מר איציק דעי שיבח את מנהלת ביה"ס ואת צוותו ואת היותו מודל לחיקוי לכלל בתי הספר וכן ציין את החשיבות של התמיכה העירונית בכל זרמי החינוך בעיר. לאחר חלק הברכות הוקרנה מצגת מקצועית ומושקעת בסימן "תודה" שנערכה ע"י המורה לימור הורביץ ובה תמונות מהווי ביה"ס ומהפעילויות הייחודיות והמגוונות. בסיום החלק הראשון עלו לבמה נציגי התלמידים- מקהלת ביה"ס, בהנחיית המורה בלומה נחשוני, שהופיעו במחרוזת שירי תנ"ך שהופקה לכבוד חידון התנ"ך הבית ספרי שהתקיים השנה. על החלק האמנותי הופקד אמן החושים ליאור סושרד שגם הנחה את הערב בחן רב והדהים את הקהל ביכולותיו הייחודיות לשלב את נושא הטלפתיה וקריאת המחשבות יחד עם הומור משובח. את הערב חתם ראש העיר מר איציק ברוורמן שבירך את ביה"ס, צוותו וחברי העמותה והזכיר שדרכו של ביה"ס ששם דגש על הפן הערכי מדעי לצד החינוך הדתי תורני, היא הדרך הרצויה בחינוך בכל העיר. ראש העיר הזכיר כי פ"ת קיבלה השנה את פרס החינוך בין היתר בזכות הגישה של "דעת מבינים". האולם היה מלא מפה לפה בהורי התלמידים, הצוות החינוכי, הידידים, אנשי ציבור ונציגי מועצת העיר.
מסיפורי "אמא טווסה" וש"השמחה במעונם"...
כ"ד בניסן התשע"ו, 2/5/2016
לאחר תקופת חיזור "רועשת" שהובילה לדגירה ממושכת רוחשים כעת ציוצי אפרוחים ב"קן" הטווסים. זוג הטווסים יופי ויפה הפכו הורים לשישה אפרוחים מבינים ודעתנים. עדיין לא ניתן להבחין מיהו אפרוח זכר ומיהי נקבה, אך כעת אנו צופים בלהקה הצעירה צועדת בגאון אחרי אמא טווסה. יפה היא אמא למופת, מכנסת את אפרוחיה ונותנת להם מחסה תחת כנפיה החמות, מנחה אותם בצעדיהם הראשונים בחיים ובכל המהלך הזה התלמידים צופים, לומדים ונהנים.
קירות מדברים מדעים
ד' בניסן התשע"ו, 12/4/2016
בית הספר שלנו הוא כמו עונות השנה. מידי שנה פושט צורה ולובש צורה חדשה, אינו קופא על שמריו ומתחדש גם בתוכן וגם בחזות. השנה הועשרה חזות בית הספר בקירות מדעיים שמדברים... מדעים. אלו הם קירות פעילים בדומה למוזיאון בו המבקר מאותגר מפעולות, מתנסה, חווה ולומד דרך הידיים. "הקירות" הללו הופעלו ע"י מועצת התלמידים אשר הפכו למנחי מדע צעירים, בנועם ובתושיה הפעילו את המשתתפים. לקראת האירוע הונפק ספרון ברוח "אביבית" לביצוע המשימות השונות. יישר כח גדול לצוות המדעים המקצועי, הייחודי והמסור בהנחייתה של הרכזת רוית אביעד.
בין אדם לזולתו ב"דעת מבינים"
כ"א באדר ב התשע"ו, 31/3/2016
בהתרגשות ושמחה נערך השבוע לתלמידי כיתות ה' חידון רב תוכן ורב רושם בנושא "בין אדם לזולתו", החידון כלל שאלות מעמיקות ומעשיות, המחייבות הבנה גבוהה וידע רב. כיבדו בנוכחותם: מפקחת ביה"ס, הורי התלמידים המתמודדים ובני משפחותיהם, סבים וסבתות, צוות חינוכי וכמובן כל תלמידי השכבה. המתמודדים למדו ושננו מזה זמן את ההלכות השכם והערב עד הגיעם לרגע מרגש זה. לימוד הלכות אלו, הינו בעל חשיבות נעלה, ולבטח ישמש נכס צאן ברזל עבור התלמידים כולם. "גדול לימוד המביא לידי מעשה" ואין ספק כי העיסוק היסודי בנושא זה מוביל גם "לשמור ולעשות ולקיים..." בפתח האירוע, השמיעה מנהלת בית הספר, הגב' ישראלה וקסלר, דברי ברכה ועמדה על חשיבות הלימוד "לשמה", על הצלחתו של כל אחד מן הילדים המתמודדים בעצם הגיעו לשלב זה, ובעיקר על הפנמת החומר הכתוב ויישומו בחיי המעשה, כפי הנראה ב"ה בבית ספרנו. ראוי לציון הוא, הסדר המופתי, הארגון בכל שלבי החידון וההוצאה מהכח אל הפועל על הצד הטוב ביותר. יישר כח וכה לחי לכל התלמידים שהגיעו לשלב החידון. ברכות לזוכים: חתן החידון: ישי אידלהייט וסגניותיו: נעם מוסקוביץ' ורחלי פודולק. זה המקום להודות מקרב לב בראש ובראשונה לרב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, על הנחיית החידון בטוב טעם ודעת, למורה בלומה נחשוני על הופעת מקהלת הילדים, הנעימה לאוזן וחודרת ללב, למורה לימור על ההפקה הטכנית, לצוות השופטים ולמורה ענבר על התפאורה היפה. לימוד ההלכות והחידון הוקדשו לעילוי נשמתה של רחל עדינה בורדוביץ' ז"ל, אמם של תלמידי ביה"ס שהלכה השבוע לעולמה. בבניין ירושלים ננוחם.
קש"ת- קבוצת שוחרי תנ"ך
ח' באדר ב התשע"ו, 18/3/2016
לראשונה בדברי ימי דעת מבינים, נערך ביום חמישי חידון התנ"ך לשנת תשע"ו. אהבת התורה, זו השלמה המתבקשת לרעיון שנת החסד שמצוין השנה בבית הספר. התהליך הייחודי החל עוד במהלך שנה שעברה כשהמתמודדים למדו לעומק 173 פרקי תנ"ך והקדישו כל שעה מזמנם לשינון ולימוד התנ"ך. סמליות מיוחדת יש לעובדה שהחידון נערך ב-ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, מי שהנחיל לנו את התורה שעברה ממנו לדור ודור. בפתיחת החידון ובמהלכו הופיעה מקהלת ביה"ס בהופעת בכורה ב"שירת דבורה"- בלחנה של נורית הירש ובמחרוזת מקורית של שירי תנ"ך. יישר כח לכל המתמודדים, לחתן התנ"ך יהונתן חנצ'ינסקי ולסגניו שמואל גרנוט ואסיף סולומון. יישר כח ותודות לרכזת החידון ומחברת השאלות המורה אפרת אל-עיני ולרכז התנ"ך בביה"ס המורה גד חדד על הפקת החידון.
מפתח הלב
מפתח הלב-תוכנית חינוכית- חברתית בית ספרית
ג' בשבט התשע"ב, 27/1/2012
הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית מביאה את המשתתפים: א. לגלות איכפתיות בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והלימודי ולבטאה בעשייה למען הפרט, הקבוצה והסביבה. ב. להתנסות בערכים כמו: אחריות אישדית וקבוצתית, מעורבות חברתית, משפתחתיות והכרת הטוב.
אירועי ביה"ס
תרגיל התגוננות ארצי
ל' בשבט התשע"ו, 9/2/2016
במסגרת תרגיל התגוננות ארצי, קיים השבוע ביום שני משרד החינוך תרגיל "למידה מרחוק" בחירום. השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום ,מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית ,כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר . למידה מרחוק תאפשר למורים לקיים שיגרת הוראה מבית הספר ,מהבית ,או ממרחב הוראה מיוחד ,כאשר התלמידים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון. במסגרת התרגיל, השלימו הילדים במודל בסביבת כתות ד' משימה מתוקשבת- שאלון בנביא על פרקים ט'- י"ב, כסיכום וחזרה על פרקים אלו שנלמדו בכיתה. כמו כן, נפתח פורום למורים ולתלמידים בו התבקשו הילדים לכתוב על התמודדותם עם ביצוע המשימה המתוקשבת.

תמונות מהווי בית ספר
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
תעודות הצטיינות לחודש אלול. יישר כח לכל הילדים החמודים
דבר מבינים לכבוד סוכות
דבר מבינים לכבוד סוכות
ארבעת המינים -אחדות בעם ישראל פעילות לילדים
ארבעת המינים -אחדות בעם ישראל פעילות לילדים
ארבעת המינים -אחדות בעם ישראל פעילות לילדים
ארבעת המינים -אחדות בעם ישראל פעילות לילדים
עשי
עשי"ת- תפילת שחרית מעוררת, מרגשת ומאחדת
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
עשי
עשי"ת- תפילת שחרית מעוררת, מרגשת ומאחדת
עשי
עשי"ת- תפילת שחרית מעוררת, מרגשת ומאחדת
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
לימוד וחוויה בסוכה הבית ספרית
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
טקס חגי תשרי- כתה ד'2 והמחנכת יסכה
"מחויבות אישית" בית האבות "גבעת השלושה"
"מחויבות אישית" בית האבות "גבעת השלושה"
בגן העדן של ילדות
בגן העדן של ילדות
שנה טובה ומתוקה. ערה
שנה טובה ומתוקה. ערה"ש תשע"ז.

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטהדף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
בי"ס דתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים" פ"ת    רחוב צה"ל (מול רחוב המרגנית)  פתח תקווה    טלפון: 03-9216775  פקס: 03-9217848   דואר אלקטרוני: daatmevinim@gmail.com
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים