בית ספר "דעת מבינים"

מבזקים
כ' בתמוז התשע"ו, 26/7/2016
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
כ"ט באייר התשע"ו, 6/6/2016
כ"ט באייר התשע"ו, 6/6/2016
ג' באייר התשע"ו, 11/5/2016
כ"ח בניסן התשע"ו, 6/5/2016
י' באדר ב התשע"ו, 20/3/2016
ח' באדר ב התשע"ו, 18/3/2016
ז' באדר ב התשע"ו, 17/3/2016
כ"א בשבט התשע"ו, 31/1/2016
י"ב בשבט התשע"ו, 22/1/2016
ז' בשבט התשע"ו, 17/1/2016
ז' בשבט התשע"ו, 17/1/2016
א' בשבט התשע"ו, 11/1/2016
י"ט בטבת התשע"ו, 31/12/2015
י"ב בטבת התשע"ו, 24/12/2015
ט' בטבת התשע"ו, 21/12/2015
כ"ד בכסלו התשע"ו, 6/12/2015
כ"ד בכסלו התשע"ו, 6/12/2015
ז' בכסלו התשע"ו, 19/11/2015
ז' בכסלו התשע"ו, 19/11/2015
ו' בכסלו התשע"ו, 18/11/2015
ל' בחשוון התשע"ו, 12/11/2015
ב' בחשוון התשע"ו, 15/10/2015
ב' בחשוון התשע"ו, 15/10/2015
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
ד' בתשרי התשע"ו, 17/9/2015
ג' בתשרי התשע"ו, 16/9/2015
כ' באלול התשע"ה, 4/9/2015
י"ב בתמוז התשע"ה, 29/6/2015
י' בסיוון התשע"ה, 28/5/2015
כ"ח בחשוון התשע"ג, 13/11/2012


         
 לוח הודעות
חופשה נעימה לכל משפחת דעת מבינים... חופשה נעימה לכל משפחת דעת מבינים...
כ' בתמוז התשע"ו, 26/7/2016
מסיבת סיום מחזור י"ד
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
השבוע נערכה בהתרגשות ובשמחה מסיבת סיום לתלמידי כיתות ו', בהשתתפות צוות ביה"ס, משפחות הילדים ונציגי העמותה. הילדים שלמדו במשך השנה 4 פעמים ש"ס משניות בלמידה עצמאית, בביה"ס וכן, בשעות הפנאי, בבית, ערכו סיום במעמד מיוחד. מנהלת ביה"ס, הגב' ישראלה וקסלר ויו"ר העמותה, מר מאיר נגה, ברכו את הילדים בחום והודו למחנכים המסורים ולכל הצוות על עבודתם הברוכה. התלמידים קיבלו תנכ"ים וספרי מחזור כמזכרת. גולת הכותרת בערב זה היתה הופעתם הנפלאה של הילדים בהצגה "נפוליאון של זהב" בשירה, משחק ואמנות יוצאת דופן והדגשת המסרים החינוכיים של "לדון לכף זכות". אנו מתפללים ומייחלים להצלחת כל אחד ואחת מהם ושומרים בליבנו תמיד זכרונות מתוקים!
אירוע ההצדעה השנתי
י"ז בסיוון התשע"ו, 23/6/2016
ביום א' התקיים בהיכל התרבות דרום השרון אירוע ההצדעה השנתי לבית הספר הדתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים". האירוע החל בברכתה של מנהלת ביה"ס הגב' ישראלה וקסלר שהדגישה בדבריה את היותו של ביה"ס מוביל בכל המדדים, הן ברמה הערכית והן ברמה הלימודית ותרומת חברי העמותה ופורום המייסדים להצלחת ושגשוג ביה"ס וכן את הקשר הרציף עם ראש העיר מר איציק ברוורמן וממלא מקומו איציק דעי. לאחריה עלה לבמה יו"ר העמותה מר מאיר נגה שהודה בשם הורי התלמידים והבוגרים לצוות המסור של בית הספר. ממלא מקום ראש העיר מר איציק דעי שיבח את מנהלת ביה"ס ואת צוותו ואת היותו מודל לחיקוי לכלל בתי הספר וכן ציין את החשיבות של התמיכה העירונית בכל זרמי החינוך בעיר. לאחר חלק הברכות הוקרנה מצגת מקצועית ומושקעת בסימן "תודה" שנערכה ע"י המורה לימור הורביץ ובה תמונות מהווי ביה"ס ומהפעילויות הייחודיות והמגוונות. בסיום החלק הראשון עלו לבמה נציגי התלמידים- מקהלת ביה"ס, בהנחיית המורה בלומה נחשוני, שהופיעו במחרוזת שירי תנ"ך שהופקה לכבוד חידון התנ"ך הבית ספרי שהתקיים השנה. על החלק האמנותי הופקד אמן החושים ליאור סושרד שגם הנחה את הערב בחן רב והדהים את הקהל ביכולותיו הייחודיות לשלב את נושא הטלפתיה וקריאת המחשבות יחד עם הומור משובח. את הערב חתם ראש העיר מר איציק ברוורמן שבירך את ביה"ס, צוותו וחברי העמותה והזכיר שדרכו של ביה"ס ששם דגש על הפן הערכי מדעי לצד החינוך הדתי תורני, היא הדרך הרצויה בחינוך בכל העיר. ראש העיר הזכיר כי פ"ת קיבלה השנה את פרס החינוך בין היתר בזכות הגישה של "דעת מבינים". האולם היה מלא מפה לפה בהורי התלמידים, הצוות החינוכי, הידידים, אנשי ציבור ונציגי מועצת העיר.
"שישו את ירושלים..."
כ"ט באייר התשע"ו, 6/6/2016
יום ירושלים צוין בבית ספרנו בצבעי כחול-לבן, באופן מכובד וחגיגי. התלמידים הקדימו ולמדו במהלך השבוע האחרון על משמעות יום זה והרקע לקביעתו. בבוקר היום התפללנו יחד תפילת הלל משותפת במגרש ביה"ס וצפינו בטקס רב רושם,אותו הכינו בנות כיתה ה' והמורה רעות. בטקס האזנו לסיפורי ושירי ירושלים,בירת הנצח, באומר, בצליל ובמחול. לכבוד יום זה, נהנו הילדים מארוחת צהריים מיוחדת וטעימה, של המאכל הלאומי : ה"פלאפל". כולם אכלו לתאבון וברכו ברב שמחה לה' על חסדיו ונפלאותיו עמנו בכל דור ודור. יהי רצון שנזכה ותתקיימנה בנו מילות הפסוק: "שמחם בבנין שלם..." בקרוב!
"מדור לדור"
כ"ט באייר התשע"ו, 6/6/2016
כהכנה לקראת חג מתן תורה, ולכבוד חג השבועות, התכנסו ביום שישי האחרון, תלמידי כיתות ב' עם הסבים והסבתות ללימוד משותף ועיון במקורות בנושא מגילת רות. את הלימוד הנחה בטוב טעם, ובשפה ברורה ובהירה רב ביה"ס, הרב צביקה ליפסקר, שהדגיש את חשיבות הקשר בין הלומדים-סבים ונכדיהם/ סבתות ונכדותיהן. מנהלת בית הספר ברכה ושיבחה את הילדים על רצונם התמידי ללמוד ולהחכים והודתה למשתתפים על טרחתם ומסירותם למען דור ההמשך. בתום הלימוד המהנה שרו הילדים לפני האורחים ברגש ובנעימות וקבלו שי נאה ומזכרת המחממת את הלב מפעילות מרשימה זו. לעונג היתה לנו ולילדים הגעתם של הסבים והסבתות ואנו בטוחים כי גם הם יזכרו חוויה זו לטובה ולברכה.
יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה
ג' באייר התשע"ו, 11/5/2016
משפחת "דעת מבינים" מרכינה ראש מתוך כבוד והכרת הטוב ומתייחדת עם זכר הנופלים הקדושים והטהורים שחרפו נפשם למען הקמת מדינת ישראל ותקומתה ולאורך כל שנות קיומה ודמותם נותרה לנו כמופת. יהי זכרם של הנופלים במערכות ישראל ברוך.
כ"ז ניסן יום השואה והגבורה
כ"ח בניסן התשע"ו, 6/5/2016
כ"ז בניסן, יום השואה והגבורה, הוזכר בבית ספרנו בצורה משמעותית בטקס מכובד שנערך על ידי צוות המורים ונציגות תלמידי הכיתות. הושמעו והוצגו בו קטעי תפילה, קריאה, שירה והמחזה וכן הודלקו ששה נרות זכרון. התנהגות הילדים וכבודם ליום זה הורגשה והם ראויים לשבח על כך. תודות לכל השותפים בהפקה התוכנית והטכנית.
מוריד הטל ותן ברכה על פני האדמה... ברכת קיץ טוב ובריא למשפחת דעת מבינים ולכל בית ישראל
כ"ד בניסן התשע"ו, 2/5/2016
מסיפורי "אמא טווסה" וש"השמחה במעונם"...
כ"ד בניסן התשע"ו, 2/5/2016
לאחר תקופת חיזור "רועשת" שהובילה לדגירה ממושכת רוחשים כעת ציוצי אפרוחים ב"קן" הטווסים. זוג הטווסים יופי ויפה הפכו הורים לשישה אפרוחים מבינים ודעתנים. עדיין לא ניתן להבחין מיהו אפרוח זכר ומיהי נקבה, אך כעת אנו צופים בלהקה הצעירה צועדת בגאון אחרי אמא טווסה. יפה היא אמא למופת, מכנסת את אפרוחיה ונותנת להם מחסה תחת כנפיה החמות, מנחה אותם בצעדיהם הראשונים בחיים ובכל המהלך הזה התלמידים צופים, לומדים ונהנים.
וכל המרבה לספר ביציאת מצרים...
ד' בניסן התשע"ו, 12/4/2016
כחלק מהכנת הילדים לקראת חג הפסח הקרב ובא עסקנו בלמידה משמעותית. כל ילדי בית הספר נהנו מ"סדר פסח" ברוב עם הדרת מלך בהנחיית הרב צביקה ובשיתוף הצוות החינוכי.
קירות מדברים מדעים
ד' בניסן התשע"ו, 12/4/2016
בית הספר שלנו הוא כמו עונות השנה. מידי שנה פושט צורה ולובש צורה חדשה, אינו קופא על שמריו ומתחדש גם בתוכן וגם בחזות. השנה הועשרה חזות בית הספר בקירות מדעיים שמדברים... מדעים. אלו הם קירות פעילים בדומה למוזיאון בו המבקר מאותגר מפעולות, מתנסה, חווה ולומד דרך הידיים. "הקירות" הללו הופעלו ע"י מועצת התלמידים אשר הפכו למנחי מדע צעירים, בנועם ובתושיה הפעילו את המשתתפים. לקראת האירוע הונפק ספרון ברוח "אביבית" לביצוע המשימות השונות. יישר כח גדול לצוות המדעים המקצועי, הייחודי והמסור בהנחייתה של הרכזת רוית אביעד.
בין אדם לזולתו ב"דעת מבינים"
כ"א באדר ב התשע"ו, 31/3/2016
בהתרגשות ושמחה נערך השבוע לתלמידי כיתות ה' חידון רב תוכן ורב רושם בנושא "בין אדם לזולתו", החידון כלל שאלות מעמיקות ומעשיות, המחייבות הבנה גבוהה וידע רב. כיבדו בנוכחותם: מפקחת ביה"ס, הורי התלמידים המתמודדים ובני משפחותיהם, סבים וסבתות, צוות חינוכי וכמובן כל תלמידי השכבה. המתמודדים למדו ושננו מזה זמן את ההלכות השכם והערב עד הגיעם לרגע מרגש זה. לימוד הלכות אלו, הינו בעל חשיבות נעלה, ולבטח ישמש נכס צאן ברזל עבור התלמידים כולם. "גדול לימוד המביא לידי מעשה" ואין ספק כי העיסוק היסודי בנושא זה מוביל גם "לשמור ולעשות ולקיים..." בפתח האירוע, השמיעה מנהלת בית הספר, הגב' ישראלה וקסלר, דברי ברכה ועמדה על חשיבות הלימוד "לשמה", על הצלחתו של כל אחד מן הילדים המתמודדים בעצם הגיעו לשלב זה, ובעיקר על הפנמת החומר הכתוב ויישומו בחיי המעשה, כפי הנראה ב"ה בבית ספרנו. ראוי לציון הוא, הסדר המופתי, הארגון בכל שלבי החידון וההוצאה מהכח אל הפועל על הצד הטוב ביותר. יישר כח וכה לחי לכל התלמידים שהגיעו לשלב החידון. ברכות לזוכים: חתן החידון: ישי אידלהייט וסגניותיו: נעם מוסקוביץ' ורחלי פודולק. זה המקום להודות מקרב לב בראש ובראשונה לרב בית הספר, הרב צביקה ליפסקר, על הנחיית החידון בטוב טעם ודעת, למורה בלומה נחשוני על הופעת מקהלת הילדים, הנעימה לאוזן וחודרת ללב, למורה לימור על ההפקה הטכנית, לצוות השופטים ולמורה ענבר על התפאורה היפה. לימוד ההלכות והחידון הוקדשו לעילוי נשמתה של רחל עדינה בורדוביץ' ז"ל, אמם של תלמידי ביה"ס שהלכה השבוע לעולמה. בבניין ירושלים ננוחם.
מאירועי חודש אדר ב'
י' באדר ב התשע"ו, 20/3/2016
חברת הילדים ב"דעת מבינים" בהנחיית המורה מאיר, יזמו וארגנו הפנינג שמח לילדי ביה"ס וילדי בית הספר הופיעו בשמחה במחרוזת שירי שבת. חברי המועצה "התחפשו" לצוות החינוכי והעבירו שיעורים מרתקים בכיתות השונות. יו"ר המועצה עדי נח ניצחה על המקהלה במומחיות גדולה, יישר כח לעדי ולכל חברי המועצה!
קש"ת- קבוצת שוחרי תנ"ך
ח' באדר ב התשע"ו, 18/3/2016
לראשונה בדברי ימי דעת מבינים, נערך ביום חמישי חידון התנ"ך לשנת תשע"ו. אהבת התורה, זו השלמה המתבקשת לרעיון שנת החסד שמצוין השנה בבית הספר. התהליך הייחודי החל עוד במהלך שנה שעברה כשהמתמודדים למדו לעומק 173 פרקי תנ"ך והקדישו כל שעה מזמנם לשינון ולימוד התנ"ך. סמליות מיוחדת יש לעובדה שהחידון נערך ב-ז' באדר, יום הולדתו ופטירתו של משה רבנו, מי שהנחיל לנו את התורה שעברה ממנו לדור ודור. בפתיחת החידון ובמהלכו הופיעה מקהלת ביה"ס בהופעת בכורה ב"שירת דבורה"- בלחנה של נורית הירש ובמחרוזת מקורית של שירי תנ"ך. יישר כח לכל המתמודדים, לחתן התנ"ך יהונתן חנצ'ינסקי ולסגניו שמואל גרנוט ואסיף סולומון. יישר כח ותודות לרכזת החידון ומחברת השאלות המורה אפרת אל-עיני ולרכז התנ"ך בביה"ס המורה גד חדד על הפקת החידון.
שוק פורים בדעת מבינים
ז' באדר ב התשע"ו, 17/3/2016
כמדי שנה, נערך השבוע בבית הספר שוק הפורים המסורתי, הססגוני והמוצלח. השוק כלל תחנות פעילות, משחק והנאה לכל גיל, מתקני לונה פארק ודוכני מזון לרוב. תלמידי כיתות ו' היו שותפים פעילים להצלחה. הסדר והארגון היו מופתיים וכולם נהנו מאד! שמחנו לפגוש את הילדים החמודים ובני משפחותיהם באווירה עליזה כל כך. שירבו השמחות! אנו מודים לכל המשתתפים והעוסקים במלאכה: הנהלת בית הספר, המורה יהושע נגלר, עמי בן ציון, חברי עמותת ויו"ר "דעת מבינים", ההורים שסייעו בשמחה, צוות משרד ואחרונים חביבים: תלמידי כיתות ו' היקרים. תודה על שיתוף הפעולה והתרומה ליצירת אוירה נעימה ושמחה כראוי לשוק הפורים המסורתי. שירבו תמיד שמחות!
משנכנס אדר מרבין בשמחה
א' באדר ב התשע"ו, 11/3/2016
בראש חודש אדר נהנינו לרקוד ולשמוח בחצר בית הספר, עם חסידי ברסלב וניידת ה"נחמנים", בשירה מקפיצה ועליזה במיוחד. כל הכבוד לילדים החמודים, השמחים והמשמחים על שיתוף הפעולה. לאחר מכן, התקיימה תפילת הלל חגיגית.
הזורעים בדמעה ברינה יקצורו
ו' באדר א התשע"ו, 15/2/2016
לכבוד קבלת התעודה הראשונה התכנסו הורים וילדי כתות א' לבוקר חוויתי בו למדו יחדיו, האזינו לקטעים מוזיקליים מגוונים וטעמו ממגוון תחומי הדעת אותם חווים הילדים בבית הספר. יישר כח למחנכות המסורות והמקצועיות ולילדים החמודים.
חודש טוב!
א' באדר א התשע"ו, 10/2/2016
היום התקבלו הבנות והבנים על ידי הצוות החינוכי בברכת חודש טוב ובטעימה מתוקה. תפילת שחרית חגיגית התקיימה ברוב עם הדרת מלך וילדי בית הספר קבלו תעודות הצטיינות בתחומי דעת שונים. יישר כח לילדים החמודים!
"יום שיא" בנושא ברכות
כ"א בשבט התשע"ו, 31/1/2016
יום שיא בנושא ברכות בהנחיית הצוות החינוכי נערך היום לתלמידי ביה"ס. הילדים נהנו מ-12 תחנות מגוונות ומאתגרות. יום זה היווה חוויה לימודית ממדרגה ראשונה אשר הטמיעה בילדים את חשיבות הברכות, שינון ההלכות ויישום הלמידה הלכה למעשה. "היה כיף", "נהנינו מאוד", "למדנו המון", אלו חלק מהתגובות של הילדים בתום יום גדוש חוויות ולמידה. ישר כח לרב ביה"ס הרב צביקה ליפסקר, למורה גד חדד ולכל צוות המחנכים שעמלו בהכנת התחנות ובהפעלתן. עוד מיזם מוצלח מבית היוצר של "דעת-מבינים".
יום שיא במדעים
כ"א בשבט התשע"ו, 31/1/2016
האם חשתם פעם בטעמו הארומתי של תיון שהוכן והופק ע"י תלמידים רכים בשנים? זאת עשו ילדי כתות א' וב' במסגרת פעילות חודש שבט, הם גם יודעים ויוכלו לספר לכם על הסגולות הרפואיות של של כל צמחי המרפא- הנענע, המרווה, הרוזמרין והלואיזה. תלמידי כתות ג' וד' למדו על הפקת שמן אתרי מן הצמח ועל ההבדל בין שמן אתרי לשמן. בהמשך נפתחו בכיתות סדנאות לרקיחת "מפיץ ריח ומבשם". התלמידים יצאו את שערי בית הספר, בכוונה להעשיר את הבית בריחות נעימים שמתלווים אל לימוד חוויתי ומעשיר המאפיין את רוח בית הספר. נווה המדעים הפך לסדנא להכנת "עציצים אקולוגים". בנווה הוצבו 4 תחנות -ל 4 שלבי ההכנה, תלמידי כתות ה' וו' ערבבו, רקחו, ואף מדדו את לחות הקרקע בעזרת מד רטיבות. ומדוע העציץ זכה בתואר "אקולוגי"? זאת בגלל שבזכות נוסחא של חקלאים (והיא מסווגת ושמורה במערכת) אין לו צורך בהשקיה מרובה. אנו מציינים כאן בחום, את חברי מועצת התלמידים המעולים ובראשם עדי נח, אשר שינסו מותניים ונתנו רוח גבית טובה בהפעלת הסדנאות השונות.
"ללמוד לעשות ולקיים"
כ"א בשבט התשע"ו, 31/1/2016
במסגרת לימודי מדעים בנושא "המים" ערכנו יריד מוצרים שכותרתו "חסכון במים" המצאנו פתרונות שונים ובנינו דגמים שהכנו והצגנו לילדי בית הספר.
מארועי חודש שבט- הגדרת צמחים במרחבי ביה"ס
י"ב בשבט התשע"ו, 22/1/2016
במסגרת לימודי "מדעי החי והצומח" וכמיטב המסורת בחודש שבט בדעת מבינים, יוצאים התלמידים אל המרחב הטבעי בבית הספר עם "מגדיר עצים" ולומדים לאתר את שמו של העץ. העץ מוגדר עפ"י החופה שלו (נוף העץ), סוג העץ (עצי פרי, עצי תרבות, דקליים וכו') ועפ"י סוג העלה.
בנות כיתה ה'2 מתנדבות ב"בית המתנות של יאיר"
ז' בשבט התשע"ו, 17/1/2016
בנות כיתה ה'2 התנדבו ב"בית המתנות של יאיר" וארזו חבילות לבתי חולים בארץ, אשר כללו משחקים, ספרים, עבודות יצירה, משחקי הרכבה ועוד. הגב' מירב הולנדר - מנהלת המקום, אירחה את הבנות והפעילה אותן.
"לה' הארץ ומלואה"
ז' בשבט התשע"ו, 17/1/2016
"...וברכת את ה' אלוקיך..." כמה נחת רוח חשים ההורים, המורים ובוודאי הילדים עצמם כאשר ברכות יומיומיות שגורות על פיהם, או כאשר הוסיפו למאגרי הידע שמות וסוגי ברכות נדירות יותר. הנאה מסוג זה חשים כל הנוגעים בדבר בימים אלו בבית הספר, כאשר הנושא השנתי בו מעמיקים ילדי כל הכיתות הוא נושא הברכות. לעיסוק בנושא נלוות כמובן פעילויות מגוונות ומהנות התורמות לקרוב הלימוד ללב הילדים. ילדי ביה"ס , צעירים וגדולים כאחד נהנו מסעודת אמנים לפי סדר "מגע-אש". הנהגת הילדים ושיתוף הפעולה שלהם היתה מופתית. תמונה אחת שווה יותר מאלף מילים...
יישר כח לכל מצטייני התפילה ודרך ארץ לחודש טבת
א' בשבט התשע"ו, 11/1/2016
הכל זה"ב ב"דעת מבינים"
א' בשבט התשע"ו, 11/1/2016
ילדי בית הספר נהנו ממגוון רחב של פעילות לימודיות-חוויתיות בנושא זהירות בדרכים. הילדים המקסימים ראויים לשבח על שיתוף הפעולה ביניהם במהלך הפעילות.
חבילות שי ומכתבי הוקרה באהבה רבה לחיילים שלנו
י"ט בטבת התשע"ו, 31/12/2015
תודות וישר כח גדול לכל ההורים והילדים שהכינו חבילות שי ומכתבי הוקרה, לחיילים שלנו הנמצאים באזור גוש עציון וחברון. החבילות הועברו והתקבלו בברכה גדולה.
נוער שוחר תנ"ך
י"ב בטבת התשע"ו, 24/12/2015
תלמידי כיתות ו' לומדים מתוך שמחה, בחירה ורצון כבר מספר חודשים וצוברים ידיעות מרשימות ב"ספר הספרים", בקיאותם ניכרת וגורמת סיפוק ונחת להם ולשומעיהם. רצונם להבחן ולהעשיר את ידיעותיהם רב, למידתם נעשית בחשק וברצון, שלא על מנת לקבל פרס. איחולי הצלחה לכל העמלים, שכרם ודאי רב ו"תלמוד תורה כנגד כולם".
עשרה בטבת - תחילת המצור על ירושלים ויום הקדיש הכללי
ט' בטבת התשע"ו, 21/12/2015
היום אור לי' בטבת, התקיים בבית הספר במגרש המרכזי טקס רב תחומי בנושא עשרה בטבת. במהלך הטקס נחשפו הילדים למשמעות היום הקדוש והחשוב מכל היבטיו, שמעו סיפורים מרתקים על ירושלים, בליווי המחזות, שירים וניגונים. "כה אמר ה' צבאות הצום הרביעי וצום החמישי וצום השביעי וצום העשירי והיה לבית יהודה לששון ולשמחה ולמועדים טובים".
עיתון דבר מבינים לחנוכה
כ"ט בכסלו התשע"ו, 11/12/2015
חגיגת הסידור לילדי כיתות א'
כ"ד בכסלו התשע"ו, 6/12/2015
בערב שבת קודש פרשת וישב נערכה בבית הספר חגיגת סידור מרשימה ומרגשת "עד דמעות" לילדי כתות א הנפלאים והחמודים .בהשתתפות מ"מ מקום ראש העיר עו"ד איציק דיעי שברך את הילדים לכבוד חגם הגדול וציין לשבח את דעת מבינים כבית ספר מוביל הנותן את הלב ואת הנשמה .יו"ר עמותת דעת מבינים מאיר נגה ,יו"ר פורום המייסדים חיים פרייליכמן שנכדתו נמנית עם בנות כתה א בדעת מבינים ,מפקחת בית הספר ,צוות חינוכי הורים ובני משפחה .הבנות והבנים הגיעו אל הטקס כשהם כבר בקיאים ומתמצאים בתפילה ובהלכותיה שאותם החלו ללמוד עוד מראשית השנה כך שחגיגת הסדור היתה עבורם משהו חי ואמיתי ולא משהו טקסי בלבד .יישר כוח לצוות המחנכות המסור והמקצועי על עבודתן הנפלאה . יהי רצון ששומע קול תפילה יקבל ברחמים ברצון ובאהבה את כל התפילות .
יום המורה בדעת מבינים
כ' בכסלו התשע"ו, 2/12/2015
השבוע ציינה מערכת החינוך את יום המורה. ביום זה הגיעו מספר רב של הורים והחליפו את כלל מורי בית-הספר בשמירה על הילדים בהפסקה וזאת לטובת ארוחת בוקר עשירה ומושקעת שאורגנה אף היא ע"י ההורים. יישר כח לכל העוסקים במלאכה.
ליל גבורה וכל השאר...
י"ט בכסלו התשע"ו, 1/12/2015
ביום שני ח' בכסלו התקיים בביה"ס ליל גבורה וכל השאר. נהנינו מהרצאה מרתקת של גרשון בר כוכבא. במהלך ההרצאה שעסקה בנושא "מעטים מול רבים" ו"חלשים ביד גיבורים" הציג גרשון את כלי המלחמה מהעולם העתיק ואת סדר הכוחות של היוונים הרבים מול היהודים המעטים. התלמידים נהנו מתצוגה של כלי מלחמה אותנטיים כגון קשת וחץ קלע ואפילו שחזור של קרב מלפני כ – 3,000 שנה. המסקנה מהערב הייתה שנצחון המכבים הושג בזכות שני דברים. בראש ובראשונה – האמונה החזקה בלב המכבים שבטחו בה' שיושיעם מיד אויביהם ובמקביל טקטיקות מלחמה של יהודה המכבי. יש לציין שהתנהגות הילדים היתה מופתית והם יצאו נפעמים מההרצאה וקיבלו מבט היסטורי נכון על מלחמות המכבים. לאחר ההרצאה נהנו הילדים מארוחת ערב ופעילות חברתית עם מחנכי הכיתות.
טקס הוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה
י"ט בכסלו התשע"ו, 1/12/2015
ביום ראשון י"ז בכסלו נערך טקס הוקרה לפצועי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה. חברת הילדים בהנחיית המורה מאיר והרב צביקה הופיעו במלל ובשירה בפני תלמידי בית הספר וציינו את החוב שכולנו חבים לאותם אנשים שנושאים בגופם את פגעי המלחמות. כיבדו בנוכחותם איציק דעי מ"מ ראש העיר וח"כ שולי מועלם-רפאלי שבעלה משה היה החייל הבכיר ביותר שנהרג באסון המסוקים בשנת תשנ"ז. ח"כ שולי הסבירה לילדים את משמעותו של היום כ"ט בנובמבר וציינה בדבריה שהמאבק שלנו על ארץ ישראל עדיין לא הסתיים. במהלך הטקס אמרו התלמידים פרק תהילים לרפואת כל פצועי ונפגעי המלחמות.
סיור במשכן הכנסת
י"ג בכסלו התשע"ו, 25/11/2015
השבוע יצאו ילדי כיתה ג' לסיור במשכן הכנסת ונפגשו עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, אשר שוחח איתם על בית המחוקקים וסיפר להם על תפקידיו בכנסת. במסגרת הסיור הכירו הילדים לראשונה את הכנסת ותפקידיה כבית המחוקקים ובית הנבחרים של מדינת ישראל. הסיור התקיים בטרקלין שאגאל, באולם המליאה ובעמדת מגילת העצמאות. במהלך הסיור התלמידים למדו מהי מנהיגות ומהי חקיקה. שמענו את הסיפור "עלילת פרדיננד פדהצור". הילדים שיחקו בתפקיד המלך, הציעו חוקים להנהגה בממלכה, קיימנו דיון בהצעת החוק והצבענו עליה. בסיום הסיור שמענו ברכה מראש הממשלה ועמדנו לשירת התקווה בהתרגשות רבה. ישר כוח להתנהגות המופתית והחכמה של הילדים ותודות להורים של עמית פילבר- שלמה ואילנית, על ארגון הסיור המעניין.
הזמנה למסיבת הסידור
י"א בכסלו התשע"ו, 23/11/2015
דעת מבינים- מובילים בחינוך לערכים ולמצויינות
ז' בכסלו התשע"ו, 19/11/2015
הורים יקרים, על-פי נתוני המיצ"ב המתפרסמים בימים אלו גם הפעם מככב בית ספרנו "דעת מבינים" ונמצא בעשירון הגבוה- העשירון העשירי. בתוצאות מבחני המיצ"ב שהתקיימו בשנת תשע"ה לכתות ה' בתחומי מתמטיקה ושפה- עברית. בתוצאות שהתקבלו מהרשות הארצית להערכה ולמדידה מוביל "דעת מבינים" בפער משמעותי בהשוואה לבתי ספר בעלי רקע סוציו אקונומי דומה וזהה. כה לחי לתלמידינו הנפלאים והנבונים אנו גאים בכם! ותודה גדולה ויישר כח לצוות החינוכי, המקצועי והמסור שמשקיע במלאכת הקודש את כל הלב ואת כל הנשמה באווירה האיכותית והייחודית של "דעת מבינים".
ברכות
ז' בכסלו התשע"ו, 19/11/2015
לה' הארץ ומלואה... במסגרת "וחי בהם" כולנו ממשיכים במרץ רב ללמוד ולעסוק בנושא ברכות. במהלך היום הפתיעו תלמידי הכתות הגבוהות וחברת הילדים את ילדי בית-הספר במגשים מלאים כל טוב במגדנות, ירקות ופירות העונה.
בנות מצווה
ו' בכסלו התשע"ו, 18/11/2015
ערב אמנותי לאמהות, הפתעה לבנות ופריסת תכנית בנות המצווה התקיים בהשתתפות המחנכות והצוות החינוכי. יישר כח לכולם!
מחר אי"ה יחולקו דו"חות חינוכיים- לימודיים לתלמידי כיתות ד'-ו'
ל' בחשוון התשע"ו, 12/11/2015
תלמידי כיתות א'-ג' קבלו דו"חות בשבוע שעבר
"לה' הארץ ומלואה...":- פתחנו את נושא ברכות בהצגה מרתקת ומשעשעת בה הופיעו צוות המורים בביה"ס ולקחו חלק גם התלמידים.
י"ט בחשוון התשע"ו, 1/11/2015
הבנות והבנים בליווי ובהדרכת מחנכי הכיתות הכינו פוסטרים מרהיבים שיתלו ברחבי ביה"ס וילוו את הנלמד.
מועצת התלמידים יוצאת לדרך... ברכות לנבחרים, לסגנים וליו"ר עדי נוח
י"ד בחשוון התשע"ו, 27/10/2015
השבוע התקיימו בחירות למועצת התלמידים - "חברת הילדים". לאחר שבוע תעמולה עמוס וחוויתי, התייצבו תלמידי כתות ג'-ו' לבחירות "מתוקשבות" בחדרי המחשבים. לאחר ספירת הקולות הסתבר כי במשרת יו"ר מועצת התלמידים זכתה עדי נח מכיתה ו'1, הסגנית הראשונה היא מיכל ניסן מכיתה ה'2 והסגן השני הוא גיא שרגא מכיתה ו'4. מלבדם נבחרו עוד 18 נציגים שיכהנו כחברי מועצת התלמידים. בשבוע הבא ייפגשו הנבחרים לישיבת פתיחה חגיגית בהשתתפות המורה מאיר וישראלה. תודה רבה לכל המתמודדים ולמורה רוית ראשי שליוותה את הליך הבחירות ועזרה רבות בתחום הטכני. ברכות לזוכים!
לוח אירועים לחודש חשון
ב' בחשוון התשע"ו, 15/10/2015
תפילת ראש חודש ברוב עם הדרת מלך וחלוקת תעודות הצטיינות
ב' בחשוון התשע"ו, 15/10/2015
"חדש עלינו את החודש הזה לטובה ולברכה" השבוע בר"ח חשוון בימי שלישי ורביעי התכנסנו במגרש המרכזי לתפילת שחרית משותפת ולאמירת פרקי תהלים ברוב עם הדרת מלך.התלמידים שמעו שיחה מפי מנהלת ביה"ס ודברי הלכה מפי הרב צביקה. לסיום, קיבלו הילדים החמודים תעודות הצטיינות לחודשים אלול- תשרי. יישר כח לכל הילדים החמודים!!
דבר מבינים-סוכות תשע"ו
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
סוכה לימודית הוקמה בבית ספר ובה למדו תלמדו תלמידי בית הספר הלכות סוכה ואת דיני החג.
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
לקראת חג הסוכות נהנו התלמידים מסוכה בית ספרית שהוקמה במגרש, בעזרתה ובתוכה למדו הילדים באופן מוחשי את הלכות בניית הסוכה. כמו כן הוצגו בפניהם ארבעת המינים ודיני כשרותם ונטילתם בימי החג. הפעילות נערכה ע"י רבני ביה"ס בצורה מרתקת וקרובה ללב הילדים והם הפיקו ממנה את מירב התועלת הלימודית והחינוכית.
התעוררות לקראת יוום כיפור
י"ד בתשרי התשע"ו, 27/9/2015
כהכנה ליום הכיפורים נערך לימוד משותף עם רב ביה"ס, הרב צביקה ותלמידי הכיתות הגבוהות, המפגש עסק בעניני דיומא. התלמידים שמעו מאמרי חז"ל וסיפורים המקרבים להבנת משמעותם הנשגבה של הימים הללו וב"ה קבלו צידה רוחנית רבה.
ראש העיר וממלא מקומו בהרמת כוסית ב"דעת מבינים"
ד' בתשרי התשע"ו, 17/9/2015
ביום שישי האחרון ערש"ק פרשת ניצבים התקיים ב"דעת מבינים" טקס הרמת כוסית לשנה החדשה. בטקס השתתפו ראש העיר מר איציק ברוורמן וממלא מקומו וראש מינהל ההנדסה והממונה על החינוך מר איציק דעי, חברי עמותה ובראשם מר מאיר נגה, חברי פורום המייסדים ובראשם מר חיים פרייליכמן, מנהלת ביה"ס הגב' ישראלה וקסלר וחברי הצוות החינוכי. ראש העיר ציין בדבריו את חשיבות מלאכת החינוך ואת הייחודיות של "דעת מבינים" המהווה סמל ודוגמא לבתי ספר אחרים ביצירתיות ובהשקעה החינוכית. יו"ר העמותה מאיר נגה בירך על שיתוף הפעולה ועל האוזן הקשבת לה זוכה "דעת מבינים" מראש העיר וממר איציק דעי וכן מכל רשויות העיריה ועל כך תודתנו, כמו כן, ציין יו"ר העמותה את ההשקעה הרבה במלאכת החינוך והקניית ערכים ומידות טובות ואת הפירות המעולים שאנו זוכים לקצור בסופו של התהליך. מ"מ ראש העיר איציק דעי בירך את בית הספר וציין את ההתחדשות והיצירתיות של בית הספר מדי שנה בשנה ואיחל למנהלת ביה"ס ולכל הצוות החינוכי הצלחה רבה בשנה החדשה ובהמשך הדרך. מנהלת ביה"ס הודתה לכל המסייעים במלאכת הקודש איש איש בתחומו להצעדת והובלת ביה"ס באופן מיטבי בכל המובנים כאשר הקשר והחיבור ביניהם מביאים לתוצאה הנפלאה הניכרת בשטח. כ"כ ציינה את הצלחתם המרשימה של בוגרי ביה"ס ואת היותם מובילים בתחומים הערכיים ובכל תחומי הדעת הן בישיבות התיכוניות והן באולפנות.
"והדרת פני זקן"- תלמידי דעת מבינים מבקרים בבית האבות לכבוד ראש השנה
ג' בתשרי התשע"ו, 16/9/2015
חלק חשוב ונכבד בחינוכם של ילדינו לאהבת הזולת ולמצוות "והדרת פני זקן" מתבטא בקשר המיוחד שנרקם במהלך השנים בין ביה"ס לבית האבות הסמוך . בימי שישי, ראשי חדשים חגים וימים טובים נוהגים ילדי ביה"ס לבקר ולשמח את שכנינו דיירי בית האבות הקשישים. לקראת ראש השנה ביקרו ילדי כיתה ה' 4 והצוות החינוכי והגישו להם כרטיסי ברכה מלווים בשי מתוק ומשמח לכבוד החג. כניסתם של הילדים למחלקה ופגישתם עם הדיירים עוררה התרגשות ושמחה רבה בקרב הקשישים שנראו מלאי שמחה על עצם נוכחותם המרעננת של הילדים. רב בית הספר נשא דברים קצרים בהם הסביר את מהות חודש אלול כחודש הכנה ליום "ראש השנה" וכן את מהות תקיעת השופר בחג. בדבריו הזכיר את עובדת היותם "דור המייסדים " של המדינה והכרת הטוב שאנו חשים כלפיהם בעקבות כך. בהמשך שמעו הקשישים תקיעת שופר והתלוו לשירי החג אותם שרו התלמידים והצוות. מנהלת המחלקה שיבחה והודתה לתלמידים ולצוות החינוכי על הביקור החשוב ועל הקשר הרציף עם "דעת מבינים". התלמידים חזרו נרגשים ומלאי חוויות מהמפגש החשוב ובוודאי שזכות זו תעמוד להם, למשפחתם ולכל ישראל לשנה טובה ומבורכת.
פתיחת שנת הלימודים תשע"ו
י"ט באלול התשע"ה, 3/9/2015
שנת הלימודים תשע"ו נפתחה בשמחה ובהתרגשות גדולה. בימי חופשת הקיץ חידש בית הספר פניו והושקעו משאבים רבים בפיתוחו וטיפוחו לרווחת ולהנאת הילדים החמודים ואכן, ההשקעה ניכרת בכל פינה: בכיתות הלימוד, ספריית בית הספר, מגרשי המשחק ואפילו בפינת החי. משפחת "דעת מבינים" קיבלה בזרועות פתוחות את ילדי כיתות א' החמודים העושים ראשית דרכם בבית ספרנו. כבר במהלך השבוע האחרון לחופשה נפגשו הילדים עם מחנכות כיתות א' וערכו איתן הכרות אישית כך שיום כניסתם בשערי בית הספר נעים ובטוח בעבורם. יום הלימודים הראשון נפתח בטקס חגיגי שנערך ע"י בנות כיתה ו' לכבוד הילדים הצעירים בהשתתפות ראשי העמותה, הצוות החינוכי וכמובן, הילדים הנרגשים והוריהם. אנו מאחלים ברכת הצלחה לכל תלמידי בית הספר, שנת לימודים פורייה ובריאה וברכה מיוחדת לילדי כיתות א' שכבר בימים אלו יתחילו ללמוד בשמחה מתוך רצינות ואחריות, חוויה וחדוות למידה.
אירועים
לוח אירועים אלול-תשרי
כ' באלול התשע"ה, 4/9/2015
פגישת הכרות אישית לתלמידי כיתות א' עם מחנכת הכתה תתקיים אי"ה ביום שני ט"ז אלול 31.8.15 החל מהשעה 15:00.
ט' באלול התשע"ה, 24/8/2015
מסיבת סיום למחזור י"ג
י"ב בתמוז התשע"ה, 29/6/2015
מסיבת סיום מרגשת לתלמידי כיתות ו' נערכה השבוע. התלמידים ערכו סיום ש"ס משניות אותו למדו כל חברי וחברות המחזור במהלך השנה וכן קבלו תנ"ך וספר מחזור למזכרת. בכשרון רב הציגו הילדים את "נפוליאון של זהב", הצגה מלאת מסר חינוכי העוסקת בשמירת הלשון. ראויה לציון התנהגותם הבוגרת והמכובדת של הילדים, כראוי לדרך בה חונכו. אנו מאחלים להם דרך צלחה בכל אשר יפנו ורב נחת להורים.
ואמרתם כה לחי- ערב הוקרה והצדעה לדעת מבינים- חוגגים ח"י שנים
י' בסיוון התשע"ה, 28/5/2015
ערב הצדעה לביה"ס בסימן ח"י שנים נערך השבוע בהיכל התרבות נווה ירק. דעת מבינים מציין בגאווה י"ח שנים של עשייה ופעילות עניפה וברוכה לה שותפים חברי עמותה, צוות, הורים מסורים וכמובן תלמידים מופלאים. את הערב הנחה בחן ובתבונה מר שי מייבסקי, חבר העמותה, וכיבדו בנוכחותם ובדבריהם: מ"מ ראש העיר, עו"ד איציק דיעי, יו"ר פורום המייסדים, מר חיים פרייליכמן, יו"ר העמותה, מר מאיר נגה, מנהלת ביה"ס, הגב' ישראלה וקסלר. הדוברים כולם עמדו על ייחודיותו של ביה"ס והיותו שמורת טבע המהווה חיקוי בעיר ומחוצה לה. הברכות החמות לעוד ח"י שנים לפחות, בבריאות ובשמחה, עודן מהדהדות באוזנינו. הרשימו בהופעתם, נציגי תלמידי ביה"ס במחרוזת שירי ח"י שהופקה במקצועיות, רצינות ומילאה את ליבות המאזינים כולם ברגש רב ובשמחת חיים. הילדים בתלבושת "ח"י" מלאי חיות וחן מעידים על חיי וחן המקום בו הם מבלים יום יום. יישר כח וכה לחי למורה בלומה נחשוני על ההפקה המוזיקלית ולכל הצוות שעמל על הוצאת הארוע מהכח אל הפועל. כמו כן, הופיע דני סנדרסון ולהקתו בשירים חדשים וישנים שהלהיבו וסחפו את קהל הצופים. כה לחי!
מפתח הלב
מפתח הלב-תוכנית חינוכית- חברתית בית ספרית
ג' בשבט התשע"ב, 27/1/2012
הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית מביאה את המשתתפים: א. לגלות איכפתיות בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והלימודי ולבטאה בעשייה למען הפרט, הקבוצה והסביבה. ב. להתנסות בערכים כמו: אחריות אישדית וקבוצתית, מעורבות חברתית, משפתחתיות והכרת הטוב.
עידכונים, ערבי הורים ועוד
"דעת מבינים" מובילה בעשירון העשירי עם הישגים מרשימים במיצ"בים לכיתות ב‘ וה‘. יישר כח.
כ"ח בחשוון התשע"ג, 13/11/2012
אנו שמחים לבשר לכם הורים יקרים על התוצאות המצוינות והמרשימות של בית ספרנו במבחני המיצ"ב שנערכו בכלל בתי הספר בשנה"ל תשע"ב במקצועות הליבה. בכתות ב' ב"שפת אם" עברית ובכתות ה' גם במתמטיקה. ע"פ הממצאים שקבלנו לאחרונה , בית ספרנו "דעת מבינים" נמצא בעשירון העליון ומשמעותו - שאנו ממוקמים בין 10% של ביה"ס הגבוהים ביותר בארץ בכל המדדים, הרבה מעבר לממוצע הארצי והרבה מעבר לכל בתי הספר הממ"ד בפ"ת ומחוצה לה ועל כך גאוותנו. (עם כל הצניעות המתבקשת). חשוב לציין שמבחני המיצ"ב פותחו ע"י הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) במטרה להביא את בתי הספר לבדוק את עצמם באיזו מידה הם עומדים ברמה הנדרשת מהם עפ"י תוכנית הלימודים של משרד החינוך. אין ספק שבית ספרנו אשר חרט על דגלו מאז הווסדו מצויינות חינוכית ערכית ולימודית בקרב מוריו ותלמידיו, קוצר ברינה את פירות ההשקעה הרבה של כולנו הורים, מורים ותלמידים, כמובן כדרכנו בקודש אין אנו שוקטים על השמרים ותמיד נשאף להיות מפורצי הדרך ההולכים לפני המחנה ליזום, לחדש ולהוביל בדרכנו הייחודית והמקורית. כה לחי לתלמידנו החביבים והנפלאים שהם מקור גאוותנו, למפקחת בית הספר על הנחייתה המקצועית, לצוות ההוראה והחינוך שעוסקים במלאכת הקודש באהבה, ברגישות ובמקצועיות, לראשי העמותה ולחבריה העומדים תמיד לימין בית הספר בכל התחומים. ולכם הורים יקרים על התמיכה והאמון שאתם נותנים בנו. כולכם שותפים מלאים בהצלחת בית הספר ובהישגיו. יהי רצון שיהיה נועם ה' עלינו ושנמשיך לראות תמיד ברכה והצלחה בכל מעשי ידינו.
אירועי ביה"ס
תרגיל התגוננות ארצי
ל' בשבט התשע"ו, 9/2/2016
במסגרת תרגיל התגוננות ארצי, קיים השבוע ביום שני משרד החינוך תרגיל "למידה מרחוק" בחירום. השימוש בסביבה מקוונת בכלל ולמידה מרחוק בפרט בשגרה כמו גם בחירום ,מהווים תחליף נוסף למסגרת הפעילות הלימודית ,כאשר התלמידים ו/או המורים אינם יכולים להגיע פיסית לבית הספר . למידה מרחוק תאפשר למורים לקיים שיגרת הוראה מבית הספר ,מהבית ,או ממרחב הוראה מיוחד ,כאשר התלמידים לומדים בביתם ושומרים על קשר באמצעות רשת האינטרנט או הטלפון. במסגרת התרגיל, השלימו הילדים במודל בסביבת כתות ד' משימה מתוקשבת- שאלון בנביא על פרקים ט'- י"ב, כסיכום וחזרה על פרקים אלו שנלמדו בכיתה. כמו כן, נפתח פורום למורים ולתלמידים בו התבקשו הילדים לכתוב על התמודדותם עם ביצוע המשימה המתוקשבת.

תמונות מהווי בית ספר
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
מסיבת סיום
ערב הצדעה ל
ערב הצדעה ל "דעת מבינים"
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
תודה
ערב הצדעה ל
ערב הצדעה ל "דעת מבינים"

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטהדף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
בי"ס דתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים" פ"ת    רחוב צה"ל (מול רחוב המרגנית)  פתח תקווה    טלפון: 03-9216775  פקס: 03-9217848   דואר אלקטרוני: daatmevinim@gmail.com
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים