מבזקים
מבזקים מלוח הודעות:
כ"ה בניסן התשע"ד, 25/4/2014
ד' בניסן התשע"ד, 4/4/2014
ב' באדר ב התשע"ד, 4/3/2014
ל' באדר א התשע"ד, 2/3/2014
כ"ו באדר א התשע"ד, 26/2/2014
כ"ט בשבט התשע"ד, 30/1/2014
י"ח בשבט התשע"ד, 19/1/2014
ט"ז בשבט התשע"ד, 17/1/2014
ט"ז בשבט התשע"ד, 17/1/2014
ט"ז בשבט התשע"ד, 17/1/2014
ט"ז בשבט התשע"ד, 17/1/2014
ט"ז בשבט התשע"ד, 17/1/2014
ו' בשבט התשע"ד, 7/1/2014
י"ג בטבת התשע"ד, 16/12/2013
י"ט בכסלו התשע"ד, 22/11/2013
י"ג בכסלו התשע"ד, 16/11/2013
ד' בכסלו התשע"ד, 7/11/2013
א' בכסלו התשע"ד, 4/11/2013
כ"ז בחשוון התשע"ד, 31/10/2013
כ"ז בחשוון התשע"ד, 31/10/2013
ל' בתשרי התשע"ד, 4/10/2013
ל' בתשרי התשע"ד, 4/10/2013
ל' בתשרי התשע"ד, 4/10/2013
כ"ט בתשרי התשע"ד, 3/10/2013
י"א בתשרי התשע"ד, 15/9/2013
ח' בתשרי התשע"ד, 12/9/2013
ח' בתשרי התשע"ד, 12/9/2013
ח' בתשרי התשע"ד, 12/9/2013
ח' בתשרי התשע"ד, 12/9/2013
ט' בתמוז התשע"ג, 17/6/2013
י"ד בטבת התשע"ג, 27/12/2012
כ"ח בחשוון התשע"ג, 13/11/2012

יום מדעים תשע"ג
מרחבים כתתיים
moodle ב"דעת מבינים"
Moodle הינה מערכת קוד פתוח המותקנת במספר רב של מוסדות חינוך ברחבי העולם (מעל ל- 19,000). זוהי מערכת לניהול למידה המאגדת רכיבי ההוראה שונים ומאפשרת בניית אתרי הוראה/למידה ברמות תקשוב שונות, ובהן: כלים לבניית מערכי שיעור ותכני שיעור, פורומי דיונים, דואר אלקטרוני, בחינות ובדיקתם, מטלות עבודה וקליטת התשובות, מערכות ציונים, צ'אט, שאלונים, סקרים, ויקי, בלוג, קבצי מולטימדיה, מסמכים ועוד. המטרה העיקרית של המערכת היא להקל על המורים לבנות שיעורים מקוונים על ידי מערכות ידידותיות שאינן דורשות ידע רב ברזיו של עולם המחשוב. פנינו אל העתיד - והעתיד כבר כאן...
חי בר דעת ע"ש יוסף סופר
פינת החי בר דעת מהווה תוספת מכרעת ללימוד המדעים השוטף בביה"ס ובשנה זו התרבו דייריה- לארנבון לבן ולארנבונת שחורה נולדו 2 ארנבונים חומים ואחד לבן. אוכלוסיית התוכים הגדילה את מספרה ב-20%. פינת החי משולבת בתכנית הלימודים הבית ספרית בכל שכבות הגיל, בהתאם להתפתחות הקוגנטיבית והרגשית של הילד. תלמידי ביה"ס מסייעים ונהנים ליטול חלק בטיפול בבע"ח בפינת החי.

ספרים -זה כל הסיפור!


חופשה נעימה לכל משפחת דעת מבינים...
         
אירועים
preview
ברכות ואיחולים לאסיף סולומון, תלמיד כתה ד', לרגל זכייתו בתואר אלוף ישראל בשחמט לילדים עד גיל 10.
(כ"ה בניסן התשע"ד, 25/4/2014 )
חידון פומבי בנושא "בין אדם לחברו" התקיים ב"דעת מבינים".
ביום שלישי התקיים חידון בנושא הלכות "בין אדם לזולתו". החידון התקיים לאחר כחצי שנה של לימוד מעמיק. בחידון השתתפו 16 תלמידים אשר הגיעו להישגים הגבוהים ביותר במבדקים המוקדמים. במהלך האירוע, הפגינו התלמידים ידיעות נרחבות בהלכות. יישר כח למתמודדים ולזוכים במקומות הראשונים. במקום 1- ידידיה הלפרין, מקום 2- צופיה שמעון, מקום 3- יאיר שמעון, מקום 4- לילך וולפגור ומקום 5- איתן סטולוביץ'. המשיכו לעשות חיל!
(ב' באדר ב התשע"ד, 4/3/2014 )
יום בריאות ב"דעת מבינים"
יום בריאות נפתח בכינוס בית ספרי בו הוסברה לילדים החשיבות של שמירה על הבריאות - תזונה ופעילות גופנית. בנוסף בנות חוג מחול רקדו לצלילי השיר "בלי תחרות" העוסק בחשיבות הפעילות הגופנית. במהלך היום נהנו הבנות מאימון זומבה ע"י מדירכה מקצועית והבנים שיחקו במשחקים של פעם אותם הפעילו חברי מועצת התלמידים. לקינוח הכינו התלמידים סלט פירות עסיסי, בריא ומרענן. יישר כח למורות שרית ומירב על היוזמה הברוכה. היה יום מהנה לכולם!
(ל' באדר א התשע"ד, 2/3/2014 )
במסגרת פרוייקט "מתחברים לשורשים" ארחו תלמידי כיתות ד' את הסבים והסבתות ללימוד בנושא שמחה.
ביום שישי במסגרת "מתחברים לשורשים" התרגשנו לארח את הסבים והסבתות של ילדי כתות ד'. נושא הפעילות היה: "משנכנס אדר מרבים בשמחה". הילדים קבלו את פניהם בשירים מרגשים, לאחר מכן התראיינו הסבים והסבתות ע"י נכדיהם ונכדותיהם ושתפו מחוויות הילדות השמחות שלהם. בהמשך שחקו יחדיו במשחק רביעיות בנושא השמחה: הבעות שמחה, פתגמים וצרופי לשון בנושא השמחה, כלי נגינה, ועוד. לסיום נשמעו דברי תורה בנושא השמחה וסיפור המגילה מפי הרב צביקה. המעמד היה מרגש ומרומם וניכרה שמחה והתרגשות רבה מצד הילדים הנרגשים והאורחים והאורחות היקרים.
(כ"ו באדר א התשע"ד, 26/2/2014 )
יום מדעים ב"דעת מבינים"
השבוע, בשלהי חודש שבט נערך בבית הספר יום מדע בנושא "העץ הוא אני". באווירה חגיגית התכנסו תלמידי בית הספר במגרש "כיפת התכלת" וצפו בהצגה שהועלתה ע"י צוות המדעים בשיתוף עם רב בית הספר והמנהלת. ההצגה שילבה מסרים על משמעות העץ בעזרת דמויות הומוריסטיות לקול צחוקם הרועם ועידודם המתמיד של תלמידי בית הספר. במהלך היום זכו התלמידים לעבור בסדנאות מדעיות חווייתיות וכן יצאו עם מגדירי עצים על מנת להכיר את העצים במרחב בית הספר ובמתחם הסמוך. בסופו של יום גדוש יצאו התלמידים את שער ביה"ס אוחזים בתוצרים כשפניהם מחויכות וניכר בהם יום המדע שעברו.
(כ"ט בשבט התשע"ד, 30/1/2014 )
יום ספורט וגיבוש ב"דעת מבינים"
ביום ראשון, יצאנו ליום ספורט עם התלמידים המקסימים. במהלך היום עברו הילדים בין תחנות מגוונות ומהנות. הפעילות תרמה לגיבוש הכיתתי ולחוויה חברתית נהדרת. התלמידים קיבלו ארוחת צהרים מקורית ולסיום גם קרטיב מרענן. תודות למורה יהושע על התכנון והביצוע, להורים המלווים על נכונותם וסיועם, לצוות המורים ולילדים החמודים על השתתפותם הפעילה והממושמעת.
(י"ג בכסלו התשע"ד, 16/11/2013 )
ליקוי חמה ב"דעת מבינים"
ביום ראשון בשבת קודש נראה ליקוי חמה מעל הבניין במערב בית הספר, בהתחלה נראה היה כי שלט הבחירות של ברוורמן מתנפנף ברוח ומסתיר את השמש אך לאחר בדיקה מדוקדקת בעזרת משקפיים סולריות מיוחדות של תלמידות כיתות ב' התברר כי ליקוי החמה החל. כשעה קודם לכן, בשעה 14:30 התכנסנו להסבר תורני ומדעי קצר על התופעה בה מסתיר הירח את השמש כאשר הוא עובר בדיוק במישור הסיבוב בניהם, הפעם הליקוי נראה חלקית מישראל בחלקה התחתון של השמש. ממדינות אחרות בכדור הארץ נראה הליקוי במלואו (חוף השנהב ומערב ארצות הברית). בזמן ליקוי חמה מלא מספרים החוקרים כי הרוחות מתחזקות וניתן להרגיש בשינויים שמתחוללים בהתנהגות בעלי חיים וכנף. ליקוי חמה בכל פעם שהירח נמצא בדיוק בין השמש לבין כדור-הארץ, מתרחש ליקוי-חמה. בזמן ליקוי-חמה מלא הירח מסתיר מעינינו את כל פני השמש. ליקוי-חמה מלא הוא תופעה קצרה ומרשימה מאוד: הירח נע אז במהירות על-פני השמים, והוא מסתיר את מלוא השמש רק במשך כמה דקות. בזמן זה ניתן לראות את עטרת השמש וכן את להבות השמש. ליקוי-חמה מתרחש כ-6 פעמים ב-10 שנים. רק באזור קטן על-פני כדור-הארץ רואים ליקוי מלא, ובשאר המקומות רואים רק ליקוי חלקי, כלומר - רק חלק מהשמש מוסתר על-ידי הירח. המראה המרהיב של ליקוי מלא, שבו העטרה זוהרת מסביב לשוליים של הצל, נמשך רק דקות מעטות. כאשר הירח זז והכיסוי המלא תם, השמש נחשפת שוב בזוהרה המסמא.
(ד' בכסלו התשע"ד, 7/11/2013 )
שבוע זהירות בדרכים ב"דעת מבינים" לכיתות א'-ג'
(כ"ז בחשוון התשע"ד, 31/10/2013 )
פרוייקט חממה בשיתוף דיירי בית האבות גבעת- השלושה
במהלך שבוע הלימודים בימי שני וחמישי במסגרת הצהרון מתקיימת פעילות חממה. הפעילות סובבת סביב עונות השנה, טיפוח גינת ירק ותבלינים על בסיס עבודת כפיים מהנה בשטח בית האבות.
(ח' בתשרי התשע"ד, 12/9/2013 )
נבחרת השחמט של כיתות ג' זכתה במקום השני באליפות ישראל. כל הכבוד! אנחנו גאים בכם!
(ט' בתמוז התשע"ג, 17/6/2013 )

פעילויות / הרצאות, סדנאות , פעילויות וכו"
preview
דע מדע עם המורה דודו
בסדנא שהתקיימה עם המורה למדעים דודו, בנות כיתה ה' הכינו עציצים מייחורים של צמחים שונים מרחבי בית הספר ומהחממה וביניהם: פסיפלורה, גרניום לימוני, ריחן ויהודי נודד. העציצים הוכנו מבקבוקי פלסטיק בשימוש חוזר ,עוצבו ע"י הבנות והונחו בצורה ורטיקלית על גדר ע"מ לחסוך במקום ובמים.
(ל' בתשרי התשע"ד, 4/10/2013 )
שבוע האינטרנט הבטוח - פעילויות מגוונות בנושא הועברו בכיתות.
(כ"ג בשבט התשע"ג, 3/2/2013 )

מפתח הלב / תוכנית בית ספרית
preview
מפתח הלב-תוכנית חינוכית- חברתית בית ספרית
הלמידה וההתנסות החברתית-ערכית מביאה את המשתתפים: א. לגלות איכפתיות בתחום האישי, המשפחתי, החברתי והלימודי ולבטאה בעשייה למען הפרט, הקבוצה והסביבה. ב. להתנסות בערכים כמו: אחריות אישדית וקבוצתית, מעורבות חברתית, משפתחתיות והכרת הטוב.
(ג' בשבט התשע"ב, 27/1/2012 )

עידכונים, ערבי הורים ועוד
preview
"דעת מבינים" מובילה בעשירון העשירי עם הישגים מרשימים במיצ"בים לכיתות ב‘ וה‘. יישר כח.
אנו שמחים לבשר לכם הורים יקרים על התוצאות המצוינות והמרשימות של בית ספרנו במבחני המיצ"ב שנערכו בכלל בתי הספר בשנה"ל תשע"ב במקצועות הליבה. בכתות ב' ב"שפת אם" עברית ובכתות ה' גם במתמטיקה. ע"פ הממצאים שקבלנו לאחרונה , בית ספרנו "דעת מבינים" נמצא בעשירון העליון ומשמעותו - שאנו ממוקמים בין 10% של ביה"ס הגבוהים ביותר בארץ בכל המדדים, הרבה מעבר לממוצע הארצי והרבה מעבר לכל בתי הספר הממ"ד בפ"ת ומחוצה לה ועל כך גאוותנו. (עם כל הצניעות המתבקשת). חשוב לציין שמבחני המיצ"ב פותחו ע"י הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך (ראמ"ה) במטרה להביא את בתי הספר לבדוק את עצמם באיזו מידה הם עומדים ברמה הנדרשת מהם עפ"י תוכנית הלימודים של משרד החינוך. אין ספק שבית ספרנו אשר חרט על דגלו מאז הווסדו מצויינות חינוכית ערכית ולימודית בקרב מוריו ותלמידיו, קוצר ברינה את פירות ההשקעה הרבה של כולנו הורים, מורים ותלמידים, כמובן כדרכנו בקודש אין אנו שוקטים על השמרים ותמיד נשאף להיות מפורצי הדרך ההולכים לפני המחנה ליזום, לחדש ולהוביל בדרכנו הייחודית והמקורית. כה לחי לתלמידנו החביבים והנפלאים שהם מקור גאוותנו, למפקחת בית הספר על הנחייתה המקצועית, לצוות ההוראה והחינוך שעוסקים במלאכת הקודש באהבה, ברגישות ובמקצועיות, לראשי העמותה ולחבריה העומדים תמיד לימין בית הספר בכל התחומים. ולכם הורים יקרים על התמיכה והאמון שאתם נותנים בנו. כולכם שותפים מלאים בהצלחת בית הספר ובהישגיו. יהי רצון שיהיה נועם ה' עלינו ושנמשיך לראות תמיד ברכה והצלחה בכל מעשי ידינו.
(כ"ח בחשוון התשע"ג, 13/11/2012 )


כ"ד באב התשע"ד, 20/8/2014
שנה קודמת חודש קודם
חודש הבא שנה הבאה
א ב ג ד ה ו ש
             
             
             
             
             
             

אירועי חודש אב
מנועי חיפוש
חיפוש באתר
חיפוש ב-Google
חיפוש בוויקיפדיה

גלריית תמונות
זוכי שלושת המקומות הראשונים בחידון בין אדם לזולתו
זוכי שלושת המקומות הראשונים בחידון בין אדם לזולתו
חידון בין אדם לזולתו
חידון בין אדם לזולתו
חידון בין אדם לזולתו- קטעי שירה ונגינה
חידון בין אדם לזולתו- קטעי שירה ונגינה
חידון בין אדם לזולתו- קטעי שירה ונגינה
חידון בין אדם לזולתו- קטעי שירה ונגינה
זוכי חידון בין אדם לזולתו
זוכי חידון בין אדם לזולתו
מתמודדי חידון בין אדם לזולתו
מתמודדי חידון בין אדם לזולתו
יום בריאות- הפעלת זומבה לבנות
יום בריאות- הפעלת זומבה לבנות
יום בריאות- כינוס בית ספרי
יום בריאות- כינוס בית ספרי
יום מדעים- מובייל עלים- כיתות ד'
יום מדעים- מובייל עלים- כיתות ד'
יום מדעים- הכנת שקיות תה- כיתות ב'
יום מדעים- הכנת שקיות תה- כיתות ב'
יום מדעים- מובייל עלים- כיתות ד'
יום מדעים- מובייל עלים- כיתות ד'
יום מדעים- סחיטת תפוזים- כיתות א'
יום מדעים- סחיטת תפוזים- כיתות א'
יום מדעים- צבע מהטבע בכיתות  ג'
יום מדעים- צבע מהטבע בכיתות ג'
יום מדעים- ראש דשא - כיתות ו'
יום מדעים- ראש דשא - כיתות ו'
יום מדעים- סחיטת תפוזים- כיתות א'
יום מדעים- סחיטת תפוזים- כיתות א'
יום מדעים- ראש דשא - כיתות ו'
יום מדעים- ראש דשא - כיתות ו'
יום מדעים- צבע מהטבע בכיתות  ג'
יום מדעים- צבע מהטבע בכיתות ג'
יום מדעים - כינוס בית ספרי
יום מדעים - כינוס בית ספרי
יום מדעים - כינוס בית ספרי
יום מדעים - כינוס בית ספרי
יום מדעים - כינוס בית ספרי
יום מדעים - כינוס בית ספרי

דפדף למעלה

לדפדוף - עמוד על החיצים

דפדף למטה


סקרים
אילו תכונות חשובות שיהיו בנציג שנבחר למועצת התלמידים? ?
מקורי
יוזם
בעל הופעה יצוגית
משפיע
מוכן לתרום מזמנו
בעל כושר ארגון
חברותי
איכפתי
תלמיד טוב
הוגן
אחראי
סבלני וסובלני
ארכיון סקרים


דף הבית | צור קשר הוסף למועדפים | הפוך לדף הבית
בי"ס דתי ערכי תורני למדעים "דעת מבינים" פ"ת    רחוב צה"ל (מול רחוב המרגנית)  פתח תקווה    טלפון: 03-9216775  פקס: 03-9217848   דואר אלקטרוני: daatmevinim@gmail.com
 
 
בניה וקידום אתרים בית ספריים 
בניה וקידום אתרים בית ספריים